Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası Konut Kredisi ve Ziraat Ekspertiz

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredisi Kampanyası

Ev sahibi olmak isteyenler Ziraat Bankasının Komisyonsuz Konut Kredisi Kampanyasından faydalanabilmektedirler. Bu kampanya ile kredi tahsis ücreti tahsil edilmemektedir. Kredi tahsis ücreti alınmadan ev sahibi olmak isteyen kişiler Ziraat Bankasına başvurarak bu kredi imkanından faydalanabilmektedirler. Ziraat Bankasının Komisyonsuz Konut Kredisi Kampanyasına Transfer Konut Kredisi ve İnşaat Tamamlama Kredisi seçenekleri de girmektedir.

Detay: Ziraat Bank Konut Kredisi

Ziraat Bankasının komisyonsuz konut kredisi kampanyasının özellikleri arasında yukarıda belirtildiği gibi kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Bunun yanı sıra 120 aya kadar vade ile satın alınabilecek konutun Ziraat ekspertiz değerinin %75’i kadar kredi kullanma imkanı vardır. Kredi için alınacak olan konut üzerinden ipotek tesis edilmektedir. Eğer Ziraat Bankası gerek görürse ek teminat da talep edebilir. Kredinin 120 aylık vadesi boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası da yapılmaktadır. Ziraat Bankasının Komisyonsuz Kredi Kampanyasına Türkiye genelinde bulunan tüm Ziraat Bankaları Şubelerinden ve telefon bankacılığı kanalı ile talepte bulunulabilir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Kampanyası için başvuru formu, nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet, çalışma durumunu gösterir gelir belgesi, serbest meslek grupları için bağlı bulundukları meslek odalarının belgesi, bir şirkete ortaklık söz konusu ise bunun ibraz edilmesini sağlayan belge, satın alınmak istenen konutun tapusunun fotokopisi ve şubenin gerek gördüğü diğer belgeler gereklidir. Bu belirtilenler Ziraat Bankası Komisyonsuz Bireysel Konut Kredisi Kampanyasıdır.

Bireysel konut kredisinin yanı sıra ortak konut kredisi içinde bu kampanyadan faydalanılmaktadır. Ortak konut kredisi için başvuru formu, nüfus cüzdanı, ehliyet yada pasaport, çalışma durumunu gösterir gelir belgesi, serbest meslek guruplarında yer alan kişiler için bağlı bulundukları meslek odalarından alınan resmi bir belge fotokopisi, satın alınmak istenen konutun tapu fotokopisi ile eğer şahıs bir şirket ortağı ise şirket ortaklığını gösteren belge gereklidir.

Bilgi: Ziraat Konut Kredisi Hesaplama 2016

Bu kampanya bireysel konut kredisi, ortak konut kredisi, transfer konut kredisi ve inşaat tamamlama konut kredisi bünyesinde geçerlidir. Belirtilen bu komisyonsuz konut kredisi imkanları için istenen belgeler hemen hemen aynıdır. Ancak Ziraat Bankası gerek görüldüğünde ek evrak da isteyebilir. Bunlardan sadece inşaat tamamlama konut kredisi için ekstra inşaatın %70’lik diliminin bittiğini gösteren belge istenmektedir.

Ziraat Bankası Komisyonsuz Konut Kredi Kampanyasına Ziraat Bankası internet şubesinden de başvuru yapılabileceği gibi Ziraat Bankası ATM’lerinden de başvuru yapılabilmektedir. İnternet şubesinden ve ATM’lerden yapılan başvuru sonrası banka müşteri temsilcileri konut kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen kişilerle irtibata geçmektedir.

Telefon üzerinden ön bilgilendirme yapılarak konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen kişilerin öncelikle kredi notu banka tarafından incelenerek kredi başvurusunda bulunup bulunamayacağı tespit edilir. Uygun görülenler en yakın Ziraat Bankası Şubesine davet edilirler. Ziraat Bankası şubelerinde müşteri temsilcileri yüz yüze komisyonsuz konut kredisi kampanyası hakkında bilgi vermektedirler.

Kategori: Ziraat Bank, Ziraat Bank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 1 Ekim 2016 - 8:04:12

Benzer Konular

Yukarı Çık