Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Başvuru Adımları

Son yıllarda internet bankacılığı kullanımı oldukça artmıştır. Bunların yanında birçok akıllı telefon kullanan kişiler bankaların kendi uygulamalarını indirip cepten de internet bankacılığına kolayca girebilmektedir. İnternet bankacılığının kullanımı oldukça kolaydır ve oturduğunuz yerden işlerinizi halletmenizi sağlar. Bankaların aksine 7/24 kullanabileceğiniz bu sistem birçok işi yapmanıza da olanak sağlamaktadır.

Bilgi: Ziraat Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Başvuru ve Giriş

İnternet bankacılığı kullanmak isteyen kişilerin müşteri numaralarını öğrenip bir şifre oluşturup sisteme girmelerine olanak sağlanmaktadır. Fakat bunlardan önce herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek internet bankacılığınızı kullanmak için gerekli ayarı yaptırmanız gerekmektedir. Şubeden onay alınmadan hiç kimse internet bankacılığını kullanamaz. Ziraat bankası internet bankacılığı nasıl açılır? Sorusunun en açıklayıcı cevabı budur.

Şubeden onayı aldıktan sonra bankamatik kartınızda bulunan 16 haneli sayının içerisinde sizin müşteri numaranız bulunmaktadır. Bu müşteri numarası 8 hanelidir ve kart numaranızın tam ortasında bulunan sayıdır. Bu numarayı girerek kendinize bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Telefonunuza gelecek onay kodu ile şifre belirlenecek ve siz de internet bankacılığının kolaylıklarından faydalanabileceksiniz. Telefonunuza mobil uygulamayı indirerek de kolayca bu bankacılığı kullanabilirsiniz. Sistem oldukça yüksek güvenlik önlemleri ile korunduğu için hiçbir kuşku duymanıza gerek yoktur.

İnternet bankacılığının son yıllarda artmasının ana sebeplerinden bir tanesi ise bankaların çalışma saatleridir. Bankalar sabah saat 9.30’da açılıp akşam 17.30’da da kapanmaktadır. Bunlara ilave olarak öğlen de 1 saatlik bir mola vermektedir. Hafta sonları da açılmadığı için çoğu kişi bankalara gidememektedir. Bu nedenle internet bankacılığı kullanımı yaygın hale getirilmiştir.

İlgili: Ziraat Bankası Online, İnternet Şubesi

İnternet Bankacılığı Ne İşe Yarar

Çok sayıda fonksiyonu bulunmaktadır ve bankada bulunan gişeden yaptığınız bütün işleri sizin yapmanıza olanak verir. Hesap açıp, kapatma işi bile yapabilirsiniz. Bunlara ilave olarak bankalar, internet bankacılığı kullanımını arttırmak için internet bankacılığı üzerinden açılan vadeli hesaplara daha yüksek oranda faiz uygulamaktadır. Şubeden açılan hesaplara uygulanan faizin neredeyse 2 katı bir faiz söz konusudur. Bu nedenle çoğu kişi internet bankacılığı üzerinden hesaplarını açmıştır. Hesap açıldıktan sonra ise herhangi bir şubeye gidip hesap cüzdanını almanız mümkündür.

İnternet bankacılığı üzerinden fatura yatırma, havale işlemleri, döviz alım-satım, altın alım-satım, hesaplarınız arası para aktarımı, kredi kartı borcu ödeme, cep telefonunuza TL gönderme gibi birçok imkanınız bulunmaktadır.

Bunların yanında kartınızı kaybederseniz veya çaldırırsanız, internet bankacılığı üzerinden anında kartınızı iptal ettirme imkanınız bulunmaktadır. Normal işleyişten oldukça hızlı sürecektir ve işiniz daha garanti olacaktır.

İlgili: TC Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Giriş, Başvuru ve Kayıt

Ziraat Bankası Türkiye’deki en büyük bankalardan bir tanesidir ve binlerce şubesi bulunmaktadır. Bunların yanında internet bankacılığını da kullanabiliyor olmanız size çok kaliteli bir hizmet sunulmaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu veya kredi kartı başvurusu yapabilir ve kolayca tüm imkanlardan faydalanabilirsiniz

Kategori: Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 29 Ekim 2016 - 1:25:22

Benzer Konular

Yukarı Çık