Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve Detaylar

Ziraat Bankası Türkiye genelinde kurumsal yapısı en geniş olan bankadır. Baktığımız zaman Türkiye genelinde en çok şubesi olan bankanın Ziraat Bankası olduğunu görmekteyiz. Bu durum elbette bankanın imkanlarından, kişilerin yoğun olarak faydalandığı anlamına gelmektedir.

Ziraat Bankası özellikle sunduğu kredi imkanlarıyla çok fazla ön plana çıkmaktadır. Geçmiş zamanlardan bu yana çiftçilere, hayvancılara ve yatırımcılara sunduğu kredi avantajları ile üretimde sürekliliği sağlamaya çalışmıştır. Aynı şekilde diğer kredi imkanlarıyla da vatandaşların her türlü ihtiyacını gidermeye çalışmıştır. Ziraat Bankası, günümüzde ihtiyaç kredisi imkanlarını da en güvenli ve ekonomik şekilde sunan bankaların başında yer alır.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Diğer adı nakit kredisi olan ihtiyaç kredisi, kişilerin anlık olarak duyduğu nakit ihtiyaçlarını gideren banka olarak bilinmektedir. Bu kredinin en bilinen özelliği hızlı ve hesaplı olmasıdır. Yani ihtiyaç kredisini diğer kredi türlerinden ayıran en büyük özelliği, hızlı bir şekilde alınabilmesidir. Baktığımız zaman ihtiyaç kredilerine yapılan başvurunun cevabı aynı gün içinde ya da ertesi gün gelmektedir. Kişiler günlük hayat içinde tatil, evlilik, hastalık gibi nedenlerden dolayı nakit paraya ihtiyaç duyabilirler. Bu noktada ihtiyaç kredileri oldukça ön plana çıkmaktadır. Bu krediler genellikle 10 bin TL ile 30 bin TL arasında değişmektedir. Yani miktar olarak da diğer kredi türlerine göre daha az miktarlardadır. Hızlı bir şekilde çıkmasının nedeni de budur.

Neden Ziraat Bankası?

İhtiyaç kredisinin en yoğun olarak kullanıldığı bankaların başında, müşteri portföyü de göz önüne alındığı zaman Ziraat Bankası gelmektedir. Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi, en sık talep edilen kredi türüdür. Her türlü ihtiyaçtan doğan nakit sıkıntısını, ihtiyaç kredileri ile rahatlıkla giderebilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan çok kısa bir sürede ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Şubeden başvuru yapacaksanız, gerekli evrakları temin etmeniz durumunda kısa sürede kredinizi alabilirsiniz. Elbette bu aşamada evrakların incelenme süresi vardır. Ancak ihtiyaç kredilerinde bu süre oldukça kısadır ve genellikle 24 saat içinde krediniz sonuçlanır. İhtiyaç kredisi alabilmek için Türkiye ortalamasında bir maaşa sahip olmanız yeterlidir. Banka bu aşamada sizlerden kefil istemez ya da herhangi bir mülkünüze ipotek koymaz. Sabit bir gelirinizin olması yeterli olacaktır. Kredi başvurunuzun 24 saat içinde cevabı geldikten sonra, eğer sonuç olumluysa şubeden direkt olarak paranızı alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacığı Sistemi ile birlikte de internet üzerinden kolaylıkla ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası’nın bir müşterisi iseniz, internet bankacılığı için şifre edinebilir ve tüm başvurularınızı buradan yapabilirsiniz. Bu başvuru aşamalarında sizlerden herhangi bir evrak da talep edilmeyecektir. Başvurunuzu yaptıktan sonra çok kısa bir süre içinde kredi cevabınız yine internet üzerinden size iletilecektir. Aynı şekilde cevabınız olumluysa, paranızı direkt internet üzerinden de alabilirsiniz. Bu yolla 15 bin TL’ye kadar olan krediler internet üzerinden alınabilir.

Kategori: Ziraat Bank, Ziraat Bank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 15 Eylül 2016 - 7:11:01

Benzer Konular

Yukarı Çık