Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası Hesap Kapatma İşlemi

Ziraat Bankası, bugün halen bir devlet bankası niteliği sürdürmekte olup birçok insanın hem maaşlarını aldığı banka hem de binlerce kişiye istihdam sağlayan bir banka olarak bilinir. Ziraat Bankası’ ndan maaş hesabı bulunanlar ya da bireysel bir mevduat hesabı açtırıp kullanan da sayıca çok fazla kişi bulunmaktadır. Hal böyle olunca Ziraat Bankası’ nın sayıca çok fazla müşterisi bulunmaktadır.

İnsanlar, çeşitli sebepler için hesap açmaktadırlar. Kimi vatandaşlar maaşlarını Ziraat Bankası üzerinden alırken, kimileri de para biriktirebilmek amacıyla Ziraat’ tn hesap açarlar. Bankalar da hesap işletim ücretiyle çalışan kuruluşlardır ve kişiler hesapları kullandıkları için bankalara yıllık olarak hesap işletim ücreti ödemektedirler.

Kişiler kullanmadıkları hesapları kapatmak isterler. Bunun için bütün bankalar birbirinden farklı prosedürler uygulamaktadırlar. Ziraat Bankası’ nda da hesap kapatmak için dilekçe yazma prosedürü bulunmaktadır. Hesabınızı kapatmak istediğinize dair bil dilekçe yazarak bunu genel merkezine iletmeniz gerekmektedir. Bazı durumlarda hesaplar tayin vs. durumlarıyla kişinin daha önce yerleşimde bulunduğu başka illerde olabilmektedir. Bu durumlarda ise faks ya da e- mail yoluyla dilekçenizi banka genel merkezine iletmeniz mümkündür.

Banka hesabınızı kapatamıyorsanız bunun nedenlerinden birisi de hesap borcunuz olmasıdır. Hesap borcunuz varsa da banka hesabınızı kapatmanız mümkün olmayacaktır. Ancak hesap işletim ücretleri gerçekten düşüktür ve ödeme yaparken de zorlanmadan hesabını kapatabilirsiniz.

Bazı bankalar için ise gidip dilekçe vereye bile gerek yoktur. Çağrı merkezleri üzerinden hesabınızı kapatmanız mümkündür. Çağrı merkezleri aracılığıyla hizmet veren bankalara hesap kapatma talebinde bulunduktan sonra yapmanız gereken ek şey beklemek olacaktır. Kullanmadığınız hesapları kapatmak için dilekçe yaza prosedürü vatandaşların canını sıkan ve biraz da uğraştırıcı bir eylemdir. Ancak dilekçe sonrası bankalar hesabı sorunsuz kapatmaktadırlar.

Kategori: Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 26 Ağustos 2016 - 12:50:45

Benzer Konular

Yukarı Çık