Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Ziraat Bankası Çalışma Saatleri

Maddi değer olarak kabul edilen bir nesnedir paralar. Özellikle de insan hayatının en vazgeçilmez bir unsurunu teşkil etmektedir. Ve paranın en kolay işlem yapıldığı yerdir bankalar. Birçok işlemin bir arada yapılabildiği ve insanlar için büyük bir işlem unsurudur bankalar. Bu nedenle de bankalar insan hayatının en önemli unsurlarından biri haline gelmiştir. Bu gibi etmenlerden dolayı da bankaların çalışma saatleri büyük önem taşımaktadırlar. Son dönemin en önemli unsurlarından birisi de bu bankaların hizmet verdiği saatlerdir. İnsanların bu kadar bankaya ihtiyaç duyduğu ve günlük hayatının vazgeçilmezi olan bankalar hakkında en çok bakılan noktalardan birisidir çalışma saatleri. İşte böyle bir dönemde de Türkiye’de yüzyılı aşkın bir süredir hizmet veren ve kamunun en köklü bankalarından birisi de Ziraat Bankası’dır.

Ziraat Bankası Memleket Sandıkları ismi ile kurulmuş olmakla birlikte kurucusu Mithat Paşa’dır. Tarihi 1800’lere dayanan Ziraat Bankası 1920’den beri birçok şubeye sahiptir. Şubeleri Ankara’ya bağlı olan bu banka birçok alanda hizmet vermektedir. Ziraat Bankası 1923’den beri de Anonim Şirket olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Ziraat Bankası yurt içinde yaklaşık 1800 şube ile hizmetlerini sürdürmektedir. Bu kadar şubeye sahip olan Ziraat Bankası hakkında da çalışma saatleri konusu ciddi bir merakı da beraberinde gündeme getirmektedir. Ziraat Bankası hakkında araştırılan unsurlardan birisi olan konu ise Ziraat Bankası çalışma saatleri konusudur.

Ziraat Bankası’nın sabahları ne zaman açıldığı, akşamları ne zaman kapandığı, gün içerisinde öğle tatilinin ne zaman olduğu gibi noktalardır araştırma konusu olan ve merak edilen. Kısacası Bankaya ait çalışma saatleri takvimi önemli bir nokta olmaktadır. İnsanların banka işlemlerini yapabilmek ve gerekli hizmeti alabilmek adına bu çalışma saatlerini sorgulamaktadır. Bu kapsamda Ziraat Bankası hafta içi mesai saatleri çerçevesinde müşterilerine hizmet vermektedir. Bu çalışma saatleri ise sabah 09.00 ile 17.30 saatleri arasındadır. Ancak Ziraat Bankası bu saatler arasında öğle saatlerinde bir saatlik öğle tatili vermektedir. Ziraat bankası çalışma saatleri cumartesi günü geçerli değil.

Ziraat Bankası bu saatler arasında sabah 09.00 – 12.30 saatleri arasında sabah mesaisini yaparken 12.30 ile 13.30 arasında bir saatlik bir öğle arası vermektedir. Verilen aranın ardından 13.30 da tekrar mesaiye başlayan Ziraat Bankası 17.30 saatine kadar işlem yapmaya devam etmektedir. Bir kamu bankası olması nedeniyle Ziraat Bankası birçok devlet dairesi gibi standart mesai saatleri kapsamında hizmet vermektedir. Kısaca Ziraat Bankası 09.00 -12.30 saatlerinde ve 13.30-17.30 saatlerinde çalışmaktadır. Bu saatlerde hem faaliyetlerini yürütmekte hem de müşterilerine hizmet vermektedir. Hafta içleri sabah üç buçuk saat hizmet veren Ziraat Bankası verilen bir saatlik tatilin ardından öğleden sonra ise dört saatlik hizmet süreci bulunmaktadır. Bu saatler kapsamında Ziraat Bankası müşterilerine şubelerinde aktif hizmet vermektedir. Ziraat Bankası talep edilen işlemleri yapmaya yönelik faaliyetlerde bulunmaktadır.

Kategori: Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 22 Eylül 2016 - 7:53:34

Benzer Konular

Yukarı Çık