Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, Türkiye Cumhuriyeti içerisinde kurulmuş ilk ve tek devlet bankasıdır. Geçmişten günümüze kadar uzanan bu süre zarfında Türkiye Cumhuriyeti içerisinde sınırları olan bütün iller ve ilçeler içerisinde kurumsal şubeleri ve ATM’leri mevcuttur. Günden güne yenilikçi tasarımları ile Ziraat Bankası her geçen gün yeni şubelerini açarak ve her geçen gün yeni ATM’lerini müşterilerine sunarak büyümeye devam etmektedir.

Geçmişten günümüze kadar bulunan bütün bankalar içerisinde en yüksek verimi sağlayan ve en yüksek meblağda para kazanan banka, Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası müşterisi iseniz Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemlerinizi dilerseniz kurumsal şubeler içerisinden sıra fişinizi alarak gişe görevlileri tarafınca banka hesap bilgilerinizi vererek bakiyenizi görebilir ve isterseniz bakiyenizi teslim alabilir ya da yeniden hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Ziraat Bakiye Sorgulama

Tüm yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yapmak için Ziraat Bankası Kurumsal Şubeleri ‘ne gitmenize gerek yoktur. Dilerseniz size en yakın olan Ziraat Bankası ATM’lerini ziyaret ederek, Ziraat Bankası tarafınca açtırdığınız hesapta size kullanıma verilen hızlı bank kart, ya da bankamatik kartınızı ATM içerisine yerleştirmek ve şifrenizi girmek suretiyle hesabınızda ki güncel bakiyeyi görebilir ve yine dilerseniz para yatırabilir ya da para çekebilirsiniz. Herhangi bir ödemenizi otomatik ödeme koşuluna alarak günü geldiği zaman belirlediğiniz miktardaki tutarı otomatik olarak belirtilen banka hesabınıza yatırabilir ve böylelikle yarım kalan işlerinize devam edebilirsiniz. Bu işlemi kullanabilmek için ise hesabınızda belirli miktarda bir tutar olmak zorunludur.

Ziraat Bankası ATM’lerine ya da Ziraat Bankası Kurumsal Şubeleri ‘ne gitmek istemiyorsanız, Ziraat Bankası Cep Şube uygulamasını IOS için AppStore, Android için Google Play Store mağazalarını ziyaret ederek edinebilirsiniz. Daha sonra Ziraat Bankası Cep Şube uygulamasını mobil cihazınızdan açarak, sizden istenen bilgilerinizi doğru şekilde girdiğiniz takdirde yine güncel olarak Ziraat Bankası bakiye öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Yine aynı şekilde cep şube tarafından herhangi bir akıllı mobil cihazınız sayesinde başka bir hesaba para aktarabilir ya da ödemelerinizi Ziraat Bankası Kurumsal Şubeleri ‘ne veya Ziraat Bankası ATM’lerine gitmeden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bir başka yöntem ise yine aynı şekilde online sistemi kullanabilirsiniz. Açtırdığınız Ziraat Bankası hesabınızda gişe görevlisine durumunuzu belirterek online hizmetlerden yararlanmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

İlgili: TC Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Giriş, Başvuru ve Kayıt

Bu şekilde size verilen müşteri numarası, müşteri şifresi gibi bilgilerinizi gişe görevlisinden teslim alarak yeni bir şifre belirleyebilir ve anında online işlemler tarafınca sisteme düştüğünden dolayı hesabınızı açtırdığınız dakikadan itibaren online hizmetten yararlanabilirsiniz. Herhangi bir bilgisayar, tablet bilgisayarınızdan, herhangi bir web tarayıcısı ile Ziraat Bankası resmi web sitesini ziyaret ederek, size gişe görevlisi tarafından verilen online işlemler için kullanıma açılmış müşteri numaranızı ve müşteri şifrenizi girerek, hesabınızın kayıtlı olduğu cep telefonu numaranıza gelen kodu doğrulayıp güncel bakiyenizi online sistem üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Kategori: Ziraat Bank
Yazar: Tarih: 19 Ekim 2016 - 5:23:48

Benzer Konular

Yukarı Çık