Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ziraat Bank Konut Kredisi

Ev almak isteyen kişilerin bankalardan aldıkları kredi türü konut kredisi olarak biliniyor. Konut kredisi kişilerin bankalardan aldıkları krediler arasında ilk sıralardan yer alıyor. Bunun dışında kişiler bankalardan taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi gibi pek arklı kredi türlerine başvurabiliyor. Özünde canlı para olan bu kredilerin farklı isimlerle adlandırılmasının önüne bulunan en büyük etken farklı faiz oranlarıyla çarpılıyor oluşu olarak dikkat çekiyor. Örneğin konut kredisinin faiz oranları nispeten daha düşükken ihtiyaç kredisinin faiz oranları biraz daha yüksek olarak dikkat çekiyor. Konut kredisi almak isteyen kişiler bankalara giderek konut kredisi başvurusunda bulunabiliyorlar. Bankaların tamamından konut kredisi desteği alınabilmektedir.

Konut kredisi almak isteyen kişilerin sağlaması gereken en büyük özellik ise peşinat olarak dikkat çekiyor. Kişiler almak istedikleri evin çeyreği yani %25’ lik bir kısmını mutlaka karşılamalılar. Bu peşinatı gösteremeyene kişilere konut kredisi çıkmıyor. Bu sebepten ötürü vatandaşlar da ev almak istedikleri için tasarruf yoluna gidiyor ve ciddi derecede de birikim yamaya çalışıyorlar. Konut kredileri kapsamında en çok dikkat çeken özelikler arasında ise bankaların uygulamış oldukları politikalar yatıyor. Birçok banka müşteri konut kredisini kendisinden alsın diye çok güzel kampanyalara imza atıyor. Belirli dönemlerde yüksek kampanyalar ve çok uyguna faiz oranlarıyla alabileceğiniz b kredileri 120 ay yani 10 yl vadeyle alabiliyor ve faiz oranlarıyla geri ödeyebiliyorsunuz.

Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi almak isteyen kişileri başvurduğu bankalar arasında Ziraat, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi gibi bankalar geliyor. Bankalar konut kredisinde de birçok kampanya yapıyor ve müşterilerinin kullanması amacıyla bunu piyasaya sunuyor. Her biri kredi türünde esnek ödeme sağlanması da müşterilerin en sevdiği detaylar arasında yer alıyor. Uygun faiz oranlarıyla kredi sağlayan Ziraat Bankası’ nın konut kredisi için belirlemiş olduğu faiz oranı 1.23 olarak dikkat çekiyor. Bunun dışında emeklilere ya da çok yüksek rakamlarda ev almak isteyen kişiler için de farklı faiz oranları sağlayan Ziraat Bank’ ın en güzel kampanyaları arasında ise ertelemeli olarak bilinen ödeme planları bulunuyor. Kişiler bu sayede istedikleri evleri alabiliyorlar.

Kategori: Ziraat Bank Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 18 Ağustos 2016 - 5:01:48

Benzer Konular

Yukarı Çık