Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yurtdışı Eğitim Kredisi

Eğitimini yurtdışında tamamlamak isteyenler için Yurtdışı Eğitim Kredisi veriliyor. Bankaların verdiği bu kredi sayesinde artık hayalini kurduğunuz yurtdışında eğitime kavuşabilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi yurtdışında okuma hayalleri kuruyor. Ancak, bildiğiniz gibi maddi imkansızlıklardan dolayı bu çokta fazla mümkün olmuyor.

Yurtdışı Eğitim Kredisi Veren Bankalar

 

Artık bankaların verdiği yurtdışı eğitim kredisi ile yurtdışında okuyabilirsiniz. Şuanda Denizbank, Yapı Kredi, Akbank ve Finansbank gibi bankalar yurtdışı eğitim kredisi vermeye devam ediyor. Sizde yurtdışında eğitim görmek istiyorsanız yurtdışı eğitim kredisi alarak eğitiminizi tamamlayabilirsiniz.

Malumunuz ülkemizde dahi eğitim harcamaları oldukça fazla oluyor. Hele ki yurtdışında yapılacak eğitim masraflarını düşününce bankaların verdiği krediler oldukça cazip geliyor. Üstelik yurtdışı eğitim kredisi bankaların uygun faiz oranları ile verdildiği için kolay ödeyebilirsiniz. İster dosya masrafsız, isterseniz de düşük faiz oranları ile yurtdışındaki eğitiminizi dört dörtlük yapabilirsiniz. Yurtdışı eğitim kredisi almak için ise, 18 yaşından büyük olmak ve gelir belgeleyebilmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra, nüfus cüzdanı, okulun banka hesabının yer aldığı fatura, okula kabul belgesi ve öğrenci vizesi de talep edilebiliyor. Bu belgeler bankalara göre değişkenlik gösterebilir. Eğer siz de yurtdışı eğitim kredisi almak istiyorsanız banka şubelerine giderek yada internet bankacılığı ile detaylara ulaşabilir, kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kategori: Diğer, Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 21 Aralık 2014 - 8:30:24

Benzer Konular

Yukarı Çık