Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yeni Ev Kuracaklara 10 Tavsiye

Bir çok banka yeni ev kuracak kişilere bir çok kredi imkanı sunmaktadır. Bu süreç oldukça zor olmaktadır çünkü sıfırdan ev döşemek hiç de görüldüğü kadar kolay değildir. Siz de yeni evlenecek iseniz ya da sıfırdan ev döşeyecek iseniz bu tavsiyelere mutlaka kulak vermelisiniz.

1- Ödeme Bütçenizi Oluşturun

Evinizi kurarken elbette ki en önemli faktör maddiyattır. Dolayısıyla da ilk aşamada gelirinizi göz önünde tutarak alacaklarınıza dair her ay yapabileceğiniz ödeme bütçenizi oluşturmak sizin bu dönemi en az maddi sıkıntı ile atlatmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle de öncelikle ev düzmek ne kadar mal olur 2017 fiyatlarına göre hesap yapmanız yararınıza olacaktır.

2- Varsa Kredi Kartınızın Limitini Yükseltin

Kredi kartları doğru ve hesaplı bir şekilde kullanıldığında alışverişlerde büyük kolaylık sağlamaktadır. Ev düzme sürecinizde kredi kartı limitinizi yükseltmeniz 12 aya kadar alışverişlerinizi takside bölme imkanını size sunacaktır.

3- KMH Hesabı Açtırabilirsiniz

Bu süreç içinde doğacak olan nakit ihtiyacınız doğrultusunda artı bakiye olan KMH hesabı açtırarak nakit sıkıntısı çekmeden alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

4- Evinizin Ölçülerini Mutlaka Alın

Mobilya ve diğer eşya seçimlerini evinize göre almanız için mutlaka ev ölçülerinizi almalısınız. Aksi takdirde evinize göre büyük olan ya da kullanışlı olmayan bir eşya sizi maddi bir kayba uğratabilir.

5- Ev Tesisatlarını Kontrol Etmenizde Fayda Var

Eşyalarınızı eve yerleştirmeden hatta satın almadan özellikle elektrik tesisatını kontrol etmeniz yararınıza olacaktır. Evinizin bir bölümüne almayı düşündüğünüz elektrikli bir eşya için elektrik tesisatının uygun olmaması eşyanızı aldıktan sonra size artı bir sıkıntılı süreç yaşatacaktır.

6- Elektronik Eşyalarınızın Fiyat Araştırmalarını Farkı Bayilerden Yapın

Bir markanın ürünleri farklı bayilerde farklı fiyatlara satılabilmektedir dolayısıyla da kapsamlı bir fiyat araştırması bir beyaz eşya ürününü diğer bir bayiye göre farklı bir bayiden daha uygun bir fiyata satın almanızı sağlayabilir.

7- Mobilya Alımında Fabrika Üretimine Yönelin

Evinize mobilya alırken öncelikle ana malzemesi konusunda sıkı bir araştırma yapmalısınız. Bunun yanı sıra bayilere göre markaların fabrika satışları daha uygun fiyatlarda olmaktadır. Bu nedenle de imkanınız var ise mobilyalarını mağazalardan değil markanın fabrikasından satın almanız sizi aynı ürünü mağazadan almanıza göre daha az masrafa sokacaktır.

8- Halı ve Perdelerde Fiyat Araştırmaları Yapın

Bir çok firmanın benzer ürünleri mevcut olmaktadır. Bununla birlikte fiyatlar firmadan firmaya farklılık arz etmektedir. Küçük çaplı bir evin perdesi ne kadar tutar 2017 yılı fiyat araştırması yaparak istediğiniz modeldeki halı ve perdeleri daha ekonomik bir şekilde satın alabilirsiniz.

9- Ürünlerinizin Teslim Tarihini Mağazalara Net Bildirin

Mobilya mağazaları stok sistemi ile çalışmamaktadır dolayısıyla almış olduğunuz ürünlerin ne zaman evinizde olmasını istediğinizi önceden kesin ve net bir şekilde mağazaya bildirmeniz; ürünlerinizin zamanında evinize teslim edilmesi açısında oldukça önemli olacaktır.

10- Küçük Ev Aletlerinde Güvenilir Siteleri Tercih Edin

Evinizde kullanacağınız küçük ev aletleri mağazalara göre güvenilir internet sitelerinde daha ekonomik fiyatlara satılmaktadır. Bu siteleri takip etmeniz küçük ev aletleri alışverişlerinizde ekonomik bir alışveriş yapmanızı sağlayacaktır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 19 Ekim 2017 - 4:32:07

Benzer Konular

Yukarı Çık