Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yapı Kredi Öğrenci Kredi Kartı

Üniversite okuyan gençler için sıkıştıkları anlarda yardıma koşan ve avantajlı bir dünyaya çağıran Play Kart, Yapı Kredi’nin 500 ile 1000 TL arasında değişen limiti ile gençlere sunduğu kredi kartı…

Avantajları Neler? 

 • Arkadaşlarınızla sinemaya ya da tiyatroya gideceksiniz ancak ailenizin gönderdiği harçlık bitti mi? Birçok sinema, konser ve tiyatro etkinliği için indirim ve özel kampanya fırsatları,
 • Okulunuza yakın anlaşmalı restoran ve cafe’lerde indirim fırsatı,
 • Toplu ulaşımda çeşitli olanaklar ve 4 seyahatten birinde ücretsiz seyahat hakkı,
 • Yaptığınız alışverişleri taksitlendirme fırsatı,
 • Yaptığınız harcamaları erteleme olanağı,
 • İnternetten alışverişlerde bireysel güvenlik,
 • Yaptığınız alışverişler için puan kazanma ve kazanılan puanları sonraki alışverişlerde TL olarak kullanma fırsatı ve daha birçok avantaj sunuyor.

Kimler Play Kart Alabilir? 

26 yaşını doldurmamış, üniversite eğitimine başlamış, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan gençler Yapı Kredi şubelerinden ya da bankanın internet adresinden başvuru sayfasındaki formu doldurarak Play kart başvurusunda bulunabilirler. Buna ek olarak bazı yüksekokul öğrencileri de kefil göstermelerine gerek kalmadan bu karta sahip olabilirler.

Play Kart Limiti Ne Kadar? 

Üniversite öğrencilerine verilen kredi kartları ile ilgili gençlerin en çok merak ettiği konulardan biri de kartların limiti oluyor. Bazı bankalar daha yüksek limit seçeneği sunsa da; düzenli bir gelir sahibi olmayan gençler için ödeme yapmakta zorlanmamaları adına Yapı Kredi, Play kart için genellikle 500 TL başlangıç limiti sunuyor. Çalışmanız durumunda bu limit 1000 TL’ye kadar çıkarılabiliyor.

Başvuru Nasıl Yapılır? 

İstanbul’da bulunan birçok üniversitenin kapısında sizi Play Kart’lı yapmak isteyen görevliler bulabilirsiniz. Zaten birçok üniversite öğrencisi de ilk kredi kartını bu yolla alıyor. Birkaç soruyu cevaplayın ve ön başvurunuzu yapın. Ya da dilerseniz Yapı Kredi şubelerinden, Play kart resmi internet adresinde sağ üst köşede yer alan “hemen başvur” sayfasından, 444 0 444 telefon bankacılığı üzerinden ya da SMS ile başvurunuzu yapabilirsiniz. SMS ile Play kart başvurusu için; Play (boşluk) T.C numaranızı yazıp 4407’ye mesaj göndermeniz yeterli. Başvurusu onaylanan üniversite öğrencileri, kredi kartlarını Yapı Kredi şubelerinden alabilirler.

Güncel Play Kart Fırsatları 

 • Play kartınız ile Yapı Kredi Cüzdan uygulamasından yapacağınız alışverişlerde 15 TL indirim kazanabilirsiniz.
 • Anlaşmalı fast food zincirleri, barlar, kafe ve restoranlarda yapacağınız harcamaların %10’u oranında puan kazanabilirsiniz. Bu fırsattan yararlanmak için Play kartınızı aldıktan sonra KAFE (boşluk) müşteri numaranızı 4454’e SMS gönderebilirsiniz.
 • Sık seyahat eden gençler için Emirates havayolları aracılığı ile yapılan uçuşlarda %20 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.( Kampanya İstanbul hareketli uçuşlarda geçerlidir)
 • Play kart ile verdiğiniz otomatik ödeme talimatları için 10 TL puan kazanabilir, daha sonraki harcamalarınızda puanlarınızı doya doya harcayabilirsiniz.
 • Üniversiteli gençler için en büyük sıkıntılardan biri eğitim harcamalarıdır. Gençlere birçok fırsat sunan Yapı Kredi’nin Play kart ile yapılan eğitim harcamalarında 2 ay erteleme ve +3 ay taksit fırsatından yararlanabilirsiniz.

Kategori: Kredi Kartları, Yapıkredi Bankası
Yazar: Tarih: 28 Ekim 2016 - 10:43:29

Benzer Konular

Yukarı Çık