Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Yapı Kredi Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredili bankacılık ürünlerinde en çok tercih edilen bankalardan biri olan Yapı Kredi’de; ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde düşük faizli ve esnek ödeme seçenekli kredi kampanyaları var. 48 aya kadar vadelerle alabileceğiniz ihtiyaç ve taşıt kredileri ve 120 aya kadar vadelerle alabileceğiniz konut kredileri için Yapı Kredi kredi başvuru kanallarını bu yazımızda listeledik…

Şubeden Başvuru

En eski kredi başvuru yöntemi, şubeden başvurudur. İnternet teknolojisinin bu kadar gelişmediği günlerde şubeden başvuru yapmak için saatlerce beklemek gerekiyordu. Tüketici artık yalnızca yüksek tutarlı kredi ihtiyaçları ya da teminatlı, kefilli gibi kredi seçenekleri için başvurularını şubelerden yapıyor. Başvuru sırasında gerekli belgeler ile Yapı Kredi şubelerine gelerek; ihtiyaç taşıt ve konut kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Peki, kredi başvurusu için gerekli evraklar neler?

  • Nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi aslı ya da fotokopisi,
  • gelir belgesi,
  • ikametgah belgesi ve
  • başvuru formu

Telefon Bankacılığı ile Başvuru

444 0 444 no’lu Yapı Kredi müşteri hizmetleri hattı üzerinden telefon bankacılığı kanalı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka müşterisi iseniz müşteri numaranız, değilseniz T.C kimlik numaranızı tuşladıktan sonra krediler menüsünden almak istediğiniz kredi türünü tuşladıktan sonra başvurunuzu yapabilirsiniz. Ön başvurunuz sonrası kredi cevabınız SMS ile telefonunuza gönderilecektir.

İnternetten Başvuru

Yapı Kredi kredi başvurusu için internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. Bankanın anasayfasına giriş yaptıktan sonra “Bankacılık hizmetleri” menüsünden “Bireysel” bağlantısını tıkladıktan sonra açılan menüde “krediler” menüsünü tıklayın. Ardından başvuru yapmak istediğiniz kredi türüne tıklayıp açılan sayfada “hemen başvur “bağlantısına tıklayarak başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

SMS ile Başvuru

Yapı Kredi’den ihtiyaç, taşıt ya da konut kredisi almak isteyen tüketiciler, ön başvurularını SMS bankacılığı ile yapabiliyor. Başvurunuzu; almak istediğiniz kredi türü, aylık geliriniz ve 11 haneli T.C kimlik numaranızı aralarında birer boşluk bırakıp 4411’e SMS atarak yapabilirsiniz. SMS ücreti, GSM operatörünüzün 1 SMS bedeli kadardır.

ATM’den Başvuru

Tüm bu başvuru kanallarının yanı sıra, Yapı Kredi kredi başvurusu için Yapı Kredi ATM’lerini de kullanabilirsiniz. ATM’den “başvurular” menüsünden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Hızlı ve kolay kredi için siz de bu başvuru kanallarından birini tercih edebilirsiniz. Yapı Kredi müşterisi iseniz, krediniz onaylandığında hesabınıza yatırılır.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Yapıkredi Bankası, Yapıkredi Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 14 Ocak 2017 - 9:52:17

Benzer Konular

Yukarı Çık