Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Yapı Kredi İnternet Bankacılığına Giriş Sorunu

Şube bankacılığın yanında daha hızlı ve daha hızlı erişim sağlamak için günümüz internet bankacılığı ve bireysel bankacılık olanakları sağlanmıştır. İnternet bankacılığı ile şubelere gitmeden gerekli olan ve ihtiyaç dâhilindeki banka işlemlerini bit tık ile yapmak ve tamamlamak mümkündür. Bireysel bankacılıkta kredi kartları ve banka kartlarının takibi, düzenlenmesi, ayarlanması, limit arttırma, harcama ve ödemeler, faizler, ekstreleri vb. işlemleri yapma kolaylığı sağlanmıştır.

İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartların incelenmesi, uygun alanın talep edilmesi, fatura ödemeleri, havale işlemleri de gerçekleşmektedir. Para çekme dışında bütün işlemlerin yapılabileceği bu bankacılık türlerinde kredi kartı kullanıcılarına kolaylık sağlanmıştır.

İnternet Bankacılığı ve Bireysel Bankacılığa Nasıl Kayıt Olunur?

Yapı Kredi Bankası’nın müşterilerine sunduğu kolaylıklardan biride internet bankacılığıdır. Bankanın resmi sitesi üzerinden bireysel bankacılık menüsünden gerekli kayıtlar yapılabilmektedir. Kayıt esnasında kişisel kimlik bilgilerinin doğru girilmesi gerekir. Önemli bir unsur olarak: Yapı Kredi Bankası’na ait bir hesabın olması gerekir. Bu hesap kredi kartı olabildiği gibi bankamatik kartları da olabilir.

Kart numarası ve son haneli 3 kod ile kayıt işlemleri yapılabilir. Kişisel bilgiler doğrulandıktan sonra sisteme giriş yapılabilmektedir. Sisteme giriş güvenliği için sürekli yenilenen onay kodu cep telefonlarına gelmektedir. Bunun için kişiye özel olan telefon numarası olmalıdır. Aksi takdirde 2 ya da 3 dk. içinde onay kodu girilmez ise bankacılık şubesine giriş sağlanmaz.

Yapı kredi İnternet bankacılığı için gerekli kişisel bilgiler ve kart bilgileri girildiğinde verilen cep numarasına onay kodu geldiğinde sisteme giriş yapılabilir. Giriş yapıldığı andan itibaren bireysel bankacılık üyeliği başlamış olur. Ve bunun için bankalar müşterilerinden bir ücret talep etmemektedirler. Sistem üzerinden para çekme dışında büyün bankacılık işlemlerini online olarak yapmak mümkün hal alır.

Yapı Kredi İnternet Şubesine Giriş Yapamıyor musunuz?

Sisteme giriş yapıldıktan sonra işlemler bittikten sonra çıkış yapılır. Belli bir süre sonunda sisteme giriş yapılamıyorsa gerekli çözüm seçenekleri vardır. Örneğin; müşteri numarasını unutup giremeyenler için TC kimlik numaraları ile giriş yapabilirler. Müşteri şifresini unutanlar ise kayıt “şifremi unuttum” seçeneğine tıklayarak internet bankacılığına kayıt olurken verdikleri cep numarasına şifre değiştirme mesajı gönderebilirler. Yeni şifre mesaj olarak cep numarasına gelir.

İnternet şubesine müşteri numarası ve müşteri şifresi doğru girildiği halde hata veriyorsa kredi kartı ya da bankamatik kartı internet bankacılığına kapatılmış olabilir. Bunun için banka şubesine giderek mobil ve internet bankacılığını aktif hale getirmek için sözleşme imzalanması gereklidir. Bu çözümlerin dışında kişiye ait olan hesaplar için Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgilerin verilmesi sonrasında internet bankacılığı şifresinin değiştirilmesi de mümkündür. Bu işlemler sonrasında internet şubesine girme sorunları çözülmüş olacaktır.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Yapıkredi Bankası
Yazar: Tarih: 11 Aralık 2016 - 2:02:57

Benzer Konular

Yukarı Çık