Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu Detayları

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi

Nakte ihtiyaç olduğunda etrafınız da borç alabileceğiniz bir arkadaşınız, akrabanız ya da tanıdığınız yok ise olsa bile aldığınız borcu belli bir zaman dilimi içinde vermeniz gerektiğinden bu durum da sizi ödeme sıkıntısına sokacak ise o zaman geriye kalan en mantıklı yol bir bankadan ihtiyaç kredisi kullanmak.

Nakit ihtiyacınızı karşılamak için kredi kullanmak istediğiniz banka Yapı Kredi bankası ise ve kredi notunuz da kredi kullanmanız için yeterli ise o zaman en yakın Yapı Kredi bankası şubesine giderek kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak kredi başvurusu için illa ki şubeye gitmek zorunda değilsiniz. Yapı kredi web sitesinden, Yapı Kredi SMS kredi ile, Yapı kredi müşterisi iseniz ve interaktif hesabınız var ise interaktif hesap üzerinden ve daha bir kaç yol ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Yapı kredi bankasına yaptığınız ihtiyaç kredisi başvurusu sonucu çok kısa bir zaman dilimi içinde belli olur ve olumlu olduğu takdirde hemen ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi SMS Kredi

Başvurmak için “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelir” yazıp 4411’e SMS gönderilmeli.

(Örnek: Bireysel 12345678901 1000)

Yapı Kredi bankasından kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi uygun faiz oranları ile verilir ve size uygun olan vade seçenekleri ile geri ödeme planı uygulanır. Mesela Yapı Kredi bankasından 36 ay vade ile geri ödemek üzere 9 000 tl ihtiyaç kredisi kullanmak isterseniz aylık akdi faiz oranı % 1, 23 ile ve aylık ödeyeceğiniz 324, 07 tl taksit tutarı ile kullanabilirsiniz. 36 ayın sonunda 9 000 tl kullandığınız kredi tutarının geri ödediğiniz miktar 11 666 tl‘ dir.

Kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisi tutar aylık gelirinize ve kredi notunuza göre değişir. Kredi notunuz ne kadar yüksek ise ve aylık geliriniz ne kadar fazla ise kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisi tutarı da o kadar yüksek olur. İhtiyaç kredisi kullanır iken bazı belgeler gereklidir. Bu belgeler

  1. Nüfus kağıdı fotokopisi
  2. Gelir belgesi
  • Çalışanlar için maaş bordrosu
  • Emekliler için maaş cüzdanının fotokopisi
  • Serbest meslek grubunda olanların da vergi levhası fotokopisi,
  • Gelir belgesi olmayan ama kira geliri alanların tapu ve kira kontratları

belgeleri gerekmektedir. Bazı durumlar da banka adres bilgileri uyuşmayan kişilerden isimlerine düzenlenmiş bir fatura isteyebilir ya da ikametgah belgesi isteyebilir. Önce ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıktan sonra ve ihtiyaç kredisi başvurusu da onaylandı ise bu belgeleri hazırlayarak herhangi bir Yapı Kredi bankası şubesine giderseniz, ihtiyaç kredinizi aynı gün için de kullanabilirsiniz.

Bu şekilde her türlü nakit ihtiyacınızı gelirinize ve kredi notunuza göre olacak miktarda en hızlı şekilde ve en düşük faiz oranları ile Yapı Kredi bankasından kullanabilirsiniz. Herhangi bir olumsuz durum oluşmadığı sürece Yapı Kredi Bankası’ ndan aynı gün içinde ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Eğer Yapı Kredi Bankası maaş müşterisi iseniz ya da interaktif hesap kullanıyor iseniz gelirinize göre belli bir oranda ihtiyaç kredinizi interaktif hesap aracılığı ile kullanabilirsiniz ve para da hemen hesabınıza geçer.

Kategori: Yapıkredi Bankası, Yapıkredi Bankası Kredi Başvurusu
Yazar: Tarih: 15 Eylül 2016 - 7:10:04

Benzer Konular

Yukarı Çık