Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Yanlış Hesaba Para Yatırdım Nasıl Geri Alırım?

Hepimizin mutlaka günlük yaptığı işlemlerden biridir  başkasının hesabına para yatırmak. Çok basit gibi gözüken bu işlem aslında çok dikkat gerektiriyor.Neden mi? Bir rakam bile hatalı olsa başkasının hesabına yanlışlıkla yatırma ihtimalimiz var. Malum o an acelemiz olabilir, kafamızda başka düşünceler olabilir, hesap numarasını yanlış yazmış olabiliriz hatta hesabına para yatıracağımız kişi bile yanlış söylemiş olabilir. Ve varsayalım para başka birinin hesabına yattı ne yapacağız?

Böyle bir durumla karşılaşıldığında ilk yapılması gereken şey kendi bankamızı aramak ve durumu detaylı bir şekilde anlatmak. Gerektiği durumlarda şubeye dilekçe bile yazılabilir.

Yanlış Hesaba Para Yatırma

Eğer parayı yanlışlıkla hesabınıza gönderdiğiniz kişi sizin bankanın müşterisi ise işiniz kolay banka onu arayarak parayı talep edebilir ancak parayı alan kişi başka bir bankanın müşterisi ise yani eft yaptıysanız bu sefer bankalar kendi arasında iletişime geçerek para iadesi işlemini yapabilirler.

Önemli olan yanlış yatırılan paranın tutarıdır çünkü paranın hesabına yattığı kişi vermek istemeyebilir bu durumda mahkemeye bile başvurulabilir.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 15 Şubat 2016 - 7:43:56

Benzer Konular

Yukarı Çık