Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Vadeli Hesaptan Para Çekme

Birikim yapmak için bankada parasını arttırmak isteyen tüketiciler için bankaların vadeli hesapları bulunuyor. Müşteri çekmek için faiz yarışına giren bankalar da sundukları kampanyalar ile müşterilerinin vadeli hesap kullanmasına olanak sunuyor. Paranızı yatırırken belirleyeceğiniz vade süresince paranızı çekmemeniz gerekir ve bu doğrultuda vade dolduğunda paranızı eklenen faiz ile birlikte çekebilirsiniz. Peki, paraya ihtiyacınız olursa ve vadesi dolmadan vadeli hesaptan para çekmek isterseniz ne olacak? Bazı bankalarda artık vadesi gelmeden de paranızı çekmeniz ve o güne kadar işleyen faizi de almanız mümkün. İşte bankalara göre vadeli hesaptan para çekme işlemleri…

İş Bankası

Vadeli TL Mevduat Hesabı ile İş Bankası’nda kazancınızı tasarrufa dönüştüren bir hesap var. 1 yıl, 2,yıl, 3 yıl ve dilediğiniz gün sayısını vade olarak belirleyebileceğiniz bankada minimum 250 TL yatırarak vadeli hesap açtırabilirsiniz. Peki, vadesi dolmadan hesaptan nasıl para çekilir? Bunun için parayı çekmek istediğinizde gün sayısı kadar faiz hesaplanır ve paranızı çekebilirsiniz. İş Bankası’nda ayrıca şubesiz vadeli mevduat hesabı da bulunmaktadır. Böylece paranızı biriktirirken, doğru yerde de değerlendirebilirsiniz.

Yapı Kredi

Anapara ve faizi olmak üzere iki kısma ayrılan vadeli hesabın bakiyesinde, vadesi dolduğunda faiz kaybı olmaksızın para çekebilirsiniz. Vadesi dolmadan para çekmeniz durumunda ise faiz kaybınız olacaktır. 1 ay ile 1 yıl arasındaki vade için bankada %5,10 faiz uygulanmaktadır.

Vakıfbank

“Halden Anlayan Vadeli Hesap” ile birikimlerinize gecelik faiz işleterek paranızı değerlendirin. Böylece vade kaybı olmadan dilediğiniz zaman para yatırabilir, dilediğiniz zaman da para çekebilirsiniz. Hafta içi mesai saati bitimine kadar dilediğiniz zaman vadeli mevduat hesabınızdan para çekebilirsiniz. Bankada vadeli hesap açmak için minimum yatırmanız gereken tutar 1000 TL’dir.

QNB Finansbank

“Çekimli Vadeli Hesap”, QNB Finansbank’ta. Dilerseniz 1 ay, dilerseniz de 1 yıl olarak paranızı vadelendirebilir, paranızı değerlendirebilirsiniz. Vadenizi bozmadan para çekebileceğiniz bankada, çektiğiniz para miktarı için bile faiz alırsınız. Böylece birikimleriniz değer kazanmaya devam ederken, paranızı dilediğiniz zaman çekmenin rahatlığını da yaşarsınız.

Ziraat Bankası

Avantajlı faiz oranları ile birikimlerinizi değerlendiren vadeli mevduat hesabı Ziraat Bankası’nda. Vadesi dolmadan da para çekebileceğiniz bankada; vade bitmeden para çekmeniz durumunda hesabınıza faiz işlemeye de devam eder. Dilerseniz 1 gün, dilerseniz de 730 güne kadar vadelendirebileceğiniz kazandıran vadeli mevduat hesabınıza yatırdığınız anapara, faiz getirisiyle birlikte ödenmektedir.

Garanti Bankası

Birikimlerini değerlendirmek isteyenlere Garanti Bankası’nda kazandıran vadeli mevduat hesabı var. Vadesi dolmayan hesabınızdan para çekmek istediğinizde, anapara ve faiz olmak üzere iki bölümden oluşan hesabınızın vadesi bozulmaktadır.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 21 Ocak 2017 - 7:10:33

Benzer Konular

Yukarı Çık