Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu, hayatımızın her alanında karşımıza çıkan finansal bir skordur. Kredi notu ile ilgili sitemizde onlarca farklı bilgi içerikli yazı bulabilirsiniz. Bu yazımızda ise, notunu öğrenmek isteyen tüketiciler için Findeks dışında kredi notlarını öğrenebilecekleri bir yoldan bahsedeceğiz. Turkcell müşterileri için SMS ile kredi notu öğrenmek oldukça kolay. Turkcell GSM operatörünün kredi notunu öğrenmek isteyen vatandaşlar için “Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi” bulunuyor. Bu servisi kullanarak SMS ile notunuzu öğrenebilirsiniz. Sorgulama ücreti, sorgulama başına 9 TL’dir. Kredi notunuzu öğrenmek için artık bankalara gitmenize ya da bilgisayar başında olmanıza gerek yok. Turkcell müşterisi iseniz, cep telefonunuzdan sadece bir SMS atarak Findeks kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

Notunuzu SMS ile cebinize ulaştıran bu servis, finansal geleceğinizi kontrol altına alabileceğiniz bir araçtır. Kredi başvurusu yaptığınızda bankaların sizin adınıza referans olarak aldığı bu notu bilmeniz, finansal durumunuzu kontrol altına almanız için oldukça önemlidir. Eğer kredi notunuzu bilmiyorsanız ve Turkcell müşterisiyseniz, siz de 9 TL karşılığında, bir SMS ile kredi notu öğrenme işleminizi cebinizden yapabilirsiniz. Bu servis, yalnızca bilgi amaçlı kullanılır, kredi puanınızın belirlenmesinde herhangi bir etkisi yoktur.

Sık Sorulan Sorular

-Kredi Notu Sorgulama Kredi Notunu Düşürür Mü? 

Tüketicinin en çok sorduğu sorulardan biri de sorgulama yapmanın puanı etkileyip etkilemediği oluyor. Ancak sorgulamanın kredi puanınıza olumlu ya da olumsuz hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Tabii, düzenli aralıklarla sorgulama yapmanın, finansal durumunuzu kontrol altına almak için oldukça önemli olduğunu unutmayın.

– SMS ile Kredi Notu Öğrenme Ücreti Nedir? 

Turkcell müşterileri için özel olarak kurulan bir servis olan Findeks Kredi Notu Öğrenme Servisi, sorgulama başına 9 TL olarak ücretlendirilir. Ücrete tüm vergiler dahildir. Gönderilen SMS için ekstra ücret alınmamaktadır.

-Turkcell SMS ile Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? 

Cep telefonunuzdan bu servise SMS atarak skorunuzu öğrenebilmeniz için, SMS attığınız hattın yasal sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken; 11 haneli T.C kimlik numaranız ve doğum tarihinizi aralarında birer boşluk bırakarak 1122’ye mesaj atmak. Bu servisten yararlanmak için herhangi bir abonelik gerekmemektedir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Notu
Yazar: Tarih: 5 Ocak 2017 - 1:02:35

Benzer Konular

Yukarı Çık