Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Tüketici Kredilerine Limit Geldi

Tüketicilerin bankalardan alacakları kredilere gelen limitle birlikte artık herkesin istediği zaman sınırsız bir şekilde kredi almasının veya aylık gelirinin çok daha üzerinde kredi almasının üzerine geçilmiştir. Hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre tüketici kredilerine ile birlikte kredi kartlarında da limitle düzenlemeler yapılacaktır. Bu limitler sayesinde bankalardan rahat bir şekilde kredi almaya, bankaların batık riski ile karşılaşmamasına ve bankalara olan borçlu sayısına önlem almak amaçlanmaktadır. Bu sınırlama ile birlikte  vatandaşın borç yükü altında ezilmesi de önlenecektir.

indirimli tüketici kredi

indirimli tüketici kredi

Tavan fiyat uygulaması da bankalardan alınacak kredilere sınırlama getirecektir. Bu uygulama ile birlikte kredi katlarına getirilen gelirin 4 katı limit sınırlaması tüketici ve taşıt kredilerinde geçerli olabilecektir. Bu kredi alma limitleri sadece aylık gelirin değil toplam gelirin üzerinde alınacak olan kredilerin de önüne geçmektedir.

Kredi kartları ve kredilere gelen limitlerin sinyalini kredi notu ile birlikte veren BDDK artık bir hane içerisine giren toplam gelirin ve hanede kredi alan kişilerin toplam kredi borçlarının da incelemesini yapacak. Böylece borçlu sayısı kademeli olarak azaltılacak.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 29 Nisan 2016 - 8:00:48

Benzer Konular

Yukarı Çık