Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Trafik Sigortası Primlerimi Nasıl Aşağı Çekerim?

Trafik Sigortası, taşıt sahiplerinin yaptırması zorunlu sigortalardan biridir. Her sigorta firmasının trafik sigortası prim tutarı farklıdır. Bütçenize uygun trafik sigortası yaptırmak için uygulayabileceğiniz bir takım yöntemler vardır.

Farklı Sigorta Şirketleri ile Görüşmek

Trafik sigorta primleri, her sigorta şirketinde farklılık göstermektedir. Bu yüzden farklı sigorta şirketleri ile görüşmek uygun fiyatı bulmanıza yardımcı olacaktır. Müşteri rakamlarını arttırmak veya müşteri kaybetmemek için bazı firmalar sigorta prim tutarını aşağıya çekmekte ve avantajlı kampanya seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerden ve uygun fiyattan yararlanmak için sigorta firmaları ile görüşmeniz size fayda sağlayacaktır.

Rekabetten Yararlanmak

Trafik sigortası yaptırırken, sigorta şirketlerinin verdiği fiyatları bilmek size avantaj sağlayacaktır. Sigorta yaptırmak istediğiniz veya geçmiş sigortalarınızı yaptırdığınız şirketin prim tutarı, diğer firmalardan yüksekse, diğer firmaların verdiği teklifi, şirkete söyleyerek aynı fiyatı uygulamalarını isteme hakkına sahipsiniz. Mevcut müşterisini kaybetmek istemeyen şirket, trafik sigortanızı uygun bir fiyata yapacaktır.

Trafik Sicilini Temiz Tutmak

Trafik sicili, kişinin kaza sayısı ile doğru orantılıdır. Kaza yapan sürücünün trafik sicili kötü olacağından, ödeyeceği sigorta primi de yüksek olacaktır. Temiz bir sicile sahipseniz yani iyi bir sürücü iseniz, trafik sigorta priminiz daha düşük olacaktır. Bu yüzden araç kullanırken dikkatli olmanız hem hayatınız hem de bütçeniz için önemlidir.

Sigorta Şirketlerinin Pazarlama Taktiklerinin Doğruluğunu Araştırmak

Her sigorta şirketi, size bir teklif vermektedir. Bu teklifleri verirken size özel veya kısa vadeli bir kampanya olduğu gibi pazarlama taktiği kullanarak, sigortayı o şirketten yaptırmanızı ikna etmeye çalışacaktır. Bu pazarlama taktikleri kişilere bir fırsatı kaçırıyormuş gibi algılanmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden ilk görüştüğünüz firma ile anlaşmak doğru bir yol olmayabilir. Kullanılan pazarlama taktiklerinin doğruluğunu araştırmak veya farklı şirketlerden fiyat almak gereklidir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 8 Kasım 2017 - 1:22:32

Benzer Konular

Yukarı Çık