Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Temassız Özellikli Kredi Kartı Hangi Bankalarda Var?

Daha kolay ve daha hızlı alışveriş için bankaların tüketicilere sundukları yeni uygulama; temassız özellikli kredi kartları… Kartın postan geçirilmesine gerek kalmadan, yalnızca cihaza yaklaştırılması ile ödeme işlemini gerçekleştiren bu özellik, artık hemen her bankanın kredi kartlarında var. Şifre gerektirmeyen, acil işinizin olduğu anlarda temassız olarak hızlı bir şekilde ödeme yapabileceğiniz bu özellik ile ilgili kafanızda sorular olabilir. Özellikle güvenlik açığı konusunda şüpheleriniz olabilir. Ancak bankalar bunun için de önlem alarak belirli bir limite kadar temassız özellik ödeme yapmaya izin veriyor. Dolayısıyla yalnızca düşük limitli alışverişlerde kullanılır.

Son yıllarda temassız özellikli kredi kartı kullanıcılarının sayısı her geçen gün artıyor. Başlangıçta Asyacard Dit, Bonus Trink ve Maximum kartta bulunan temassız ödeme özelliği, artık çok daha fazla bankanın kredi kartında bulunuyor.Temassız özelliği ile ödeme yapabileceğiniz pos cihazları bulunduran mağazalarda, bu özellikle uyumlu kredi kartları pos cihazına tutulur ve şifre tuşlamaya gerek kalmadan ödeme yapmanıza olanak sağlayan temassız özellikli kredi kartları ile ödeme sistemi, en çok küçük limitli alışveriş yapmak isteyenlerin ve kasada beklemek istemeyenlerin tercihi oluyor. Peki, hangi kartlarda bu özellik var?

Maximum 

Maximum kart sahipleri, 1 saniyede hızlı ve kolay ödeme yapabiliyor. Kasada cebinizde para aramak istemiyorsanız, kredi kartınızın temassız ödeme özelliği ile ödeme yapabilirsiniz. Standart, Premier, Gold ve Platinum kart sahipleri bu özellikten yararlanabiliyor. Günlük alışverişlerinizi hızlı ve kolay yapmak istiyorsanız, siz de kartınızın temassız özelliğini kullanabilirsiniz. Böylece bozuk para aramakla da şifre tuşlamakla da uğraşmanıza gerek kalmaz. Kartınızı temassız özellikli olarak değiştirmek için size en yakın İş Bankası şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz. SMS ile başvuru yapmak isterseniz 11 haneli T.C kimlik numaranız ile TEMASSIZ MAXIMUM yazarak 4402’ye mesaj atmanız yeterli.

World Card

Yapı Kredi World Card sahipleri, temassız özellik ile kolay ve hızlı ödemenin keyfini çıkarıyor. Artık kasada şifre girmek ya da para üstü beklemek için vakit kaybetmenize gerek yok. Ücretsiz olarak kartınıza tanımlatabileceğiniz temassız özelliği, bu özelliğe sahip POS cihazlarının olduğu tüm iş yerlerinde kullanılabilir. Kredi kartınız ile temassız ödeme işlemini, 50 TL’ye kadar olan alışverişleriniz için yapabilirsiniz. Daha yüksek tutarlı alışverişler için şifre girilmesi gerekmektedir. Başvurularınızı şubelerden, internetten ya da SMS ile yapabilirsiniz.

Paraf Card

Paraf kredi kartı sahipleri de temassız ödeme seçeneğinden yararlanabiliyor. Hızlı ve rahat ödeme aracı olan temassız özellikli Paraf Kart ile 35 TL’ye kadar olan harcamalarınız için bu özellikten yararlanabilirsiniz. Böylece artık kasada para üstü beklemekle vakit kaybetmeyeceksiniz.

Axess Temassız 

50 TL’ye kadar olan alışverişlerde, Axess kredi kartı sahipleri kartının temassız özelliğinden yararlanabiliyor. Küçük alışverişlerinizi siz de temassız özelliği kullanın, ödemelerinizi tek bir dokunuş ile yapın. Kartınıza bu özelliği tanımlatmak için 444 25 25’i arayabilirsiniz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 24 Aralık 2016 - 6:18:58

Benzer Konular

Yukarı Çık