Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Telefonla Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Telefonla kredi kartı iptali nasıl yapılır? Öncelikle bir kredi kartınız varsa ve kredi kartınızı iptal ettirmek istiyorsanız, kartınız ile yaptığınız tüm harcamaları ödemeniz gerekiyor. Kartınızda borcunuz bulunuyorsa, kart ipteli gerçekleştiriüemşyorsunuz. Bazı bankaların atmlerinde, sadece aylık ödeme tutarınızı görebiliyorsunuz. Toplam kart borcunuzu göremediğiniz için, bankayı kart iptali için aradığınızda sorun yaşabiliyorsunuz. Bu yüzden, telefonla kredi kartı iptali yaptırmak istiyorsanız, öncelikle kartın tüm borcunu ödemek zorundasınız.

Kredi kartınızın tüm borcunu ödedikten sonra, kullandığınız kredi kartının telefon bankacılığını arayarak, müşteri temsilcisine ulaşmanız gerekiyor. Bireysel müşteri temsilcisine ulaştığınızda, talebinizi açık bir şekilde aktardığınızda, temsilci size yardımcı olacaktır. Telefonla kredi kartı iptali her bankada yapılamıyor maalesef. Bazı bankalar, şubelere giderek dilekçe vermenizi talep edebilir.

SMS ile Kredi kartı İptali

– Yoktur

Şubeye gitmeden işlemlerinizi halledip halledemeyeceğinizi de yine telefon bankacılığından öğrenebilirsiniz. Kredi kartları iptalinde bilmeniz gereken diğer bilgi ise, kartlarınızın içerisinde bulunan puanların size kesinlikle iade edilmeyeceği. Eğer iptal ettirmek istediğiniz kredi kartınızda bedava alış veriş puanlarınız varsa, kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 3 Haziran 2015 - 8:08:33

Benzer Konular

Yukarı Çık