Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Telefon Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Yeni model bir cep telefonu almak isteyen vatandaşların en çok tercih ettiği yöntem taksitle telefon alışverişi oluyor. Peşin almak istediğimizde cebimizi yakan telefon fiyatlarını taksitle ödemek hem cebe hem de kulağa daha mantıklı geliyor. Bimeks, Teknosa gibi elektronik marketler ve Turkcell, Vodafone gibi GSM operatörlerinin bayilerinde 36 aya kadar vade seçenekleri ile taksitli telefon alışverişi yapabilirsiniz. Faturalı hat sahibi değilseniz ya da faturalarınızı düzenli ödemiyorsanız, cep telefonunuza yansıtarak telefon sahibi olamıyorsanız, siz de taksitli telefon alışverişi yapabilirsiniz. Tabi bunun için de belirli kriterlere uygun olmanız gerekiyor. Özellikle düzenli bir gelirinizin olması ve kredi notunuzun yüksek olması oldukça önemli. Peki, cep telefonu almak için kredi notu kaç olmalı? Bu sorunun cevabından önce isterseniz hangi firmalar taksitle cep telefonu veriyor onlara bir bakalım…

Gold

“Ne alırsan 24 ay taksitle!” sloganı ile cep telefonundan beyaz eşyaya her türlü ihtiyacınız için taksitle alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik bu alışveriş kredi kartı limitinizi de etkilemeyecek. 3000 TL’ye kadar olan alışverişleriniz için başvurunuzu Aylık gelirinizi ve T.C kimlik numaranızı 5727’e SMS atarak yapabilirsiniz. Gold’dan cep telefonu almak için kredi notu ve gelir durumu da önemli. Mutlaka düzenli bir gelir sahibi olmanız ve kredi sicilinizin temiz olması gerekiyor.

Bimeks 

Bi imza kampanyası dahilinde senetsiz ve kredi kartsız 24 ay taksitle alışveriş yapabilirsiniz. 15.000 TL’ye kadar olan alışverişleriniz için yararlanabileceğiniz bu kampanyadan banka kredisi olmadan da alışveriş yapabilirsiniz. Tabi Bimeks Bi İmza ile cep telefonu almak için kredi notu ve gelir durumunuz da önemli bir kriter. Bunlara ek olarak Teknosa, Media Markt, Turkcell, Vodafone ve Avea bayilerinden de taksitle cep telefonu alabilirsiniz. 12,24 ve hatta 36 ay vadeler ile firmaların anlaşmalı olduğu bankalardan kredi çekerek cep telefonu alabilir, senetle alışveriş yapabilir ya da Bimeks gibi mağazaların kendi kampanyalarından yararlanarak kredi ya da kredi kartına gerek olmadan taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

Cep telefonu almak için kredi notu kaç olmalı?” sorumuzun cevabına gelecek olursak; bunun için belirli bir kriter olmamakla beraber; kredi notunuzun riskli grupta olmaması önemli. O nedenle kredi notunuzun ortalama 1300 puan ve üzerinde olması, taksitle cep telefonu alışverişi yapabilmek için önemli bir kriter. Türkiye ortalaması 1450 civarında. Bu nedenle cep telefonu, beyaz eşya gibi elektronik eşya alımlarınızda firmaların taksit seçeneklerinden yararlanabilmek için kredi notunuzun yüksek olması, alışveriş sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamanız ve başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi için oldukça önemli.

Kategori: Kredi Notu
Yazar: Tarih: 19 Aralık 2016 - 2:50:55

Benzer Konular

Yukarı Çık