Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Tefeci Telefonları ile Tefeci Arıyorum Demeyin!

Bankalar tarafından kredi ya da kredi borçları nedeni ile kara listeye alınan kişilerin tek dayanakları maalesef tefeciler olmaktadır. Kredi borçlarını ya da kredi kartlarına olan ödemelerini çeşitli nedenden dolayı yapamayanlar diğer bankalardan da kredi çekemedikleri için acil işlemleri için nakit ihtiyaçlarını karşılayamamaktadırlar. Böyle durumlarda hayat memat meselesi ortaya çıktığında soluğu tefecilerde almaktadırlar.

Bu nedenle bankalar tarafından kara listeye alınan ancak acil nakit ihtiyaç duyan kişilerin tefeciler ile iletişime geçmesi konusunda ne kadar nakit ihtiyaçları olacaklarını önceden belirlemeleri gerekmektedir. Özellikle senet yapan tefecilere karşı daha temkinli yaklaşmak gerekmektedir. Tefeci lazım diye bilinçsizce herkesle irtibata geçilmemeli.

Nakde ihtiyacı olan kişiler öncelikle ödeyebileceği bir tutarı belirledikten sonra güvenilir olmayan kişilerden asla senet karşılığı para almamalıdır. Çünkü bu şekilde yapılan işlemler sonrasında tefecilerden kurtulmak hiçte o kadar kolay olmamaktadır. Kişinin hesapsız kitapsız harcama yapması, gelirine karşılık yüksek gider ile geçinmesi ilerleyen süreçte kendisini içinden çıkılmaz bir borç batağı içerisine sürükleyecektir. İşte böyle kaos durumlarında akla ilk gelenler tefeciler olmaktadır. Tefeci arıyorum diyen bir kişi öncelikle bu kişilerin güvenilir olması gerekmektedir.

Tefeci Nedir, Tefe Nedir?

Tefeci adından da belli olacağı üzere para satan kişi demektir. Verilecek olan paranın geri ödemesinin nasıl olacağı ve nasıl bir ödeme planı ile ödemenin yapılacağı detaylı bir şekilde görüşülmelidir.

Bankalardan kredi kartı ya da kredi borçları nedeni ile kırmızı kalem yiyen kişiler nakit ihtiyaçları için öncelikle tefecilere gitmemelidirler. Bugün bazı bankalar diğer bankalara olan borçları kapatmak için kredi imkanı sunmaktadır. Diğer banka ya da bankalara olan borçlar ibraz edildiğinde gelir bordrosuna göre ödeme planı oluşturarak ödemelerini düzenli bir şekilde yapma imkanları bulunmaktadır. Bankalara olan borçlar diğer bankalardan sağlanan krediler ile kapatılma durumunda borçlu kişi paraya hiç dokunmadan kredi veren banka tarafından diğer bankaya olan borcu kapatılmaktadır. Bu borç kredisi veren bankaların ortak uygulaması olarak dikkat çekmektedir. Bankaların borçlu kişiler için hazırlamış oldukları bu kredi sistemi kişilerin tefecilerin kucağına düşmemesi için çok önemli bir atılımdır. Sağlanan bu kolaylıklar ile kişi borçlarını ödemek için bir umut ışığı bularak stresten uzak bir hayat sürmeye devam edecektir.

Ancak tefecilerin kucağına düşmüş bir kişi için bunları söylemek mümkün değildir. Çünkü tefeciler borçlu kişiye parayı verene kadar ağızlarından bal damlar edasıyla yaklaşırken parayı verdikten sonraki değişen tavırları ile borçlu üzerinde büyük bir baskı yaratmaktadırlar. Bu nedenden dolayı birçok kişinin başı çeşitli nedenlerle derde girmiş ve zor zamanlar geçirmiştir. Borçlu kişilerin mümkün mertebe tefecilere başvurmadan önce başka çıkar yolları denemesi şiddetle önerilmektedir. Yakın aile dostlarından alınacak borçlarla da borçlar kapatılabilir.

Siz siz olun başınızın yanmaması için internet sitelerinde tefeci telefonları, tefeci adresleri şeklinde yapılan listeleri dikkate almayın.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 14 Eylül 2016 - 9:15:47

Benzer Konular

Yukarı Çık