Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Taşıt Kredisi Nedir?

Tüketici alanında en fazla talep edilen kredi türlerinden birisi de taşıt kredisi olmaktadır. Taşıt kredisi; bankaların müşterilerine taşıt alımlarında gerekli finansal desteği sağlamak amacı ile vermiş olduğu bir kredi türü olmaktadır. Taşıt kredisi çekmek isteyen bir çok tüketici taşıt kredisi herkese çıkar mı sorusunun cevabını aramaktadır. Taşıt kredisi; ayrıca bankaların belirlemiş olduğu koşulları sağlayan tüm müşterilere çıkmaktadır.

Taşıt Kredisi Kaç Ay Vade İle Verilmektedir?

Bir çok banka taşıt kredisi faiz oranları, vade aralıkları ve taşıt kredisi şartları farklılık göstermektedir. Ancak taşıt kredisi veren tüm bankalar bu krediyi en fazla 48 aya kadar vermektedir. Tüm bankaların yönetmeliğine göre hangi bankadan taşıt kredisi aldığınız fark etmeksizin en fazla kullanabileceğiniz vade imkanı 48 ay olmaktadır.

Hangi Araca Ne Kadar Taşıt Kredisi Verilmektedir?

Bankalar taşıt kredisi ödemesi yapmadan önce öncelikle satın alacağınız aracın sıfır mı yoksa ikinci el mi olduğunu sorgular ve bu aşamadan sonra kredinin ne kadar ve nasıl verileceği banka tarafından şartlar doğrultusunda netleştirilir. Bu konuda hangi araçlara kredi çıkar sorusunun cevabı da oldukça kolay bir şekilde bankalar tarafından verilmektedir.

Taşıt kredisini sıfır bir araç için çekecekseniz ve alacağınız araç 50.000 TL altında ise fiyatın en fazla %70’ini kredi olarak çekebilirsiniz. Şayet araç fiyatı 50.000 TL aşıyor ise bu durumda araç fiyatının sadece %50 oranı taşıt kredisi olarak bankalar tarafından verilmektedir.

2. El Taşıt Kredisinde Yaş Sınırına Dikkat!

Taşıt kredisi ikinci el araçlar içinde kullanılmaktadır ancak taşıt kredisi veren tüm bankalar kredi kullanılacak ikinci el taşıtlara yaş sınırı şartı koymuştur. Bu şarta göre eğer alacağınız ikinci el araç 5 yaşını geçmiş ise taşıt kredisi kullanma hakkınız bulunmamaktadır.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 31 Ekim 2017 - 4:24:55

Benzer Konular

Yukarı Çık