Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Tamamına Araç Kredisi Çekebilir Miyim?

Taşıt kredileri taşıt almak isteyen kişiler için bankalar tarafından oluşturulmuş olan bir kredi paketidir. Bankaların çeşitli kredi paketleri bulunmaktadır. Ev kredisi, taşıt kredisi ihtiyaç gibi isimler verilen bu krediler farklı ihtiyaçları karşılamaya yöneliktir. Araba almak isteyen kişiler elbette ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisine başvurmaktadırlar. Ancak ihtiyaç kredilerinin kredi faiz oranlarının taşıt kredilerinden yüksek olması sebebiyle insan taşıt kredisini tercih etmektedirler. 100.000 liraya kadar çıkan taşıt kredilerini almak için bankalara gitmeniz yeterli olacaktır.

Taşıt kredisi almak için ev kredisi gibi belirli bir peşinat karşılığında gerçekleştiğinden kişiler araç almak için de peşinat biriktirmek durumundadırlardır. Bu peşinat da aracın %30 u olarak belirlense de bazı bankalar daha yüksek ya da daha düşük tutarlar üzerinden araç kredisi verebilmektedirler. 50.000 TL’ nin üzerinde ara alçaklar içinse belirlenmiş lan peşinat oranı %50 olarak göze çarpmaktadır. Kişiler araç almak için bütün bankaları tercih edebilir ve kendilerine uygun olarak ödeme planı oluşturabilirler.

Tamamına Araç Kredisi Çekebilir Miyim

Tamamına Araç Kredisi Çekebilir Miyim

Piyasada araç kredisi veren birçok banka bulunmaktadır ve kısaca örnek vermek gerekirse bu bankalar arasında en dikkat çekenleri de Garanti, Yapı Kredi, İş Bankası, Finansbank olarak dikkat çekmektedir. Banka kredi faiz oranları şu şekilde değişiklik göstermektedir.

Taşıt kredileri faiz oranlarını kısaca özetleyecek olursak; Garanti’ den taşıt kredisi almak istiyorsanız 1.29, Denizbank 1.27, Vakıfbank 1.25, Ziraat Bankası 1.32, Halkbank 1.35, Finansbank 1.40, Kuveyttürk 1.25, Akbank 1.27 ve 1.29, ING Bank 1.33, Yapı Kredi 1.35, TEB 1.35  olarak belirlenmiştir.  Bunun dışında birçok banka daha taşıt kredisi kampanyası sunmakta ve bununla ilgili olarak kredi çıkartmaktadır. Bu kredileri almak isteyen kişiler için çok avantajlı hizmet sunmaktadır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 10 Ağustos 2016 - 9:04:34

Benzer Konular

Yukarı Çık