Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Taksitle ve Senetle Telefon Alma

Nasıl Senetle Cep Telefonu Alırım?

Cep telefon alımlarında taksit imkanlarının kaldırılması ile birlikte özellikle dar ve orta gelirli insanların telefon alımları oldukça zorlaşmıştır. Tek seferde yüklü bir para vermek orta ve dar gelirli insanlar için zor olduğundan bu zorluğun farkında olan bazı mağazalar kredi kartsız ve peşinatsız telefon satışlarına başlamışladır. Bu durum orta ve dar gelirli insanlar için mutlulukla karşılanmıştır.

Kredi kartsız ve peşinatsız cep telefonu satın alabilmenin bir çok yolu vardır. Bunlardan ilki operatörlerin cep telefonu kampanyaları ile telefon sahibi olunabilme özelliğidir. Operatörlerin cep telefonu kampanyaları ile hiçbir şekilde kredi kartı ve peşinat gibi ödeme seçenekleri bulunmamaktadır. Operatörler müşterilerine cep telefonlarını telefonların aylık tutarını fatura olarak yansıtmaktadır. Bu durum tüketici için oldukça avantajlı bir durum olarak dikkat çekmektedir. Bir başka kredi kartsız telefon sahip olmanın yöntemi Ev-kur gibi büyük firmalardan senet yolu ile telefon sahibi olunabilmektedir. Aynı zamanda teknoloji marketlerle iş birliği yapan bankalardan mini krediler yolu ile müşterinin cebini yakmayacak şekilde telefon sahibi olmalarını sağlamaktadır. Ya da bir başka yöntem olarak küçük esnaflardan tabi ki tanıdık olanlardan taksitle telefon satın alarak telefon sahibi olunabilir.

Görüldüğü gibi kredi kartsız seçenekler ile telefon sahibi olmak aslında çok kolay. Bu yöntemler içinde en makulü cep telefonu operatörlerinin telefon kampanyalarıdır. Bunların haricinde senet ile telefon alma imkanı bulunmaktadır. Bu nedenle bir çok kişi nasıl senetle telefon alırım diye sormaktadır. Ev-kur’da kredi kartsız bir şekilde taksitle alış veriş yapma imkanı sağlamaktadır. Taksitle cep telefonu satışı öncesi müşteri hakkında küçük bir araştırma yaparak daha sonrasında müşterilerine senet yolu ile satış yapma imkanı sağlamaktadır. Ancak bu şekilde yapılan cep telefonu alımının normal fiyatından biraz daha pahalı satıldığını bilmekte yarar var. Ancak ne olursa olsun ödeme kolaylığı sunduğu için tercih edilebilir bir durum olarak göze çarpıyor.

Taksitli telefon almanın en mantıklı yolu teknoloji marketleridir. Bu teknoloji marketlerinden mikro krediler ile cep telefonu alınabilmektedir. Teknoloji marketlerinde mikro krediler ile alınan telefon maliyetleri normal satış tutarından çok az üzerinde olur. Bu da müşterinin çok fazla cebini yakmaz ve ödeme kolaylıkları ile müşterilerin bunalması engellenmiş olur. Teknoloji marketleri belirli bankalar ile anlaşmalı olarak mikro kredi kullanabilmektedirler. Burada teknoloji marketleri bankalara müşterileri ile ilgili kısmi bir kefil olma söz konusu içerisine girmektedirler. Yapılan tek taraflı sözleşmeler ile müşterinin belirtilen vadeler ışığında taksitlerini ödeyeceği taahhüdünde bulunulur. Müşteri ödemediği ya da ödemelerini geciktirdiği takdirde yasal sorumluluk teknoloji marketleri ile müşteri arasında gerçekleşmektedir.

Senetle Cep Telefonu almak için eğer ki başka bir nedeni yoksa cep telefonu operatörlerinin telefon kampanyalarından faydalanmak daha mantıklıdır. Ya da teknoloji marketlerin mini kredi imkanları da oldukça karşı bir seçenek olarak görünmektedir. Orta ve dar gelirli müşteriler için öncelikle önemli olan ödeme kolaylığı olduğu için bu tür seçenekleri seçmeleri onlar için oldukça faydalı olacaktır.

Kategori: Soru - Cevap
Yazar: Tarih: 26 Eylül 2016 - 12:37:33

Benzer Konular

Yukarı Çık