Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ssk Olmadan Gelir Belgesiz Kredi Kullanılır mı?

Tüketicilerin merak ettiği bir konu da çalışmadan ssk siz gelir belgesiz kredi kullanabilir miyim konusudur. Aslında bankaların tüm ihtiyaç kredilerinde istediği bir belge geriye dönük son altı ay içerisinde sigorta priminin yatıp yatmadığıdır. Eğer bu ön koşul sağlanıyorsa gelirinizin de olması koşulu ile bir ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz. Peki, çalışmayan ve sigortası olmayan kişiler nasıl kredi kullanabilir? Öncelikle çalışmıyor olsalar dahi tapusu kendi üzerine kayıtlı olan bir gayrimenkulden düzenli bir gelirleri varsa bununla beraber krediye başvuru yapabilirler. Kendi üzerlerine kayıtlı mal varlıklarını beyan ederek de kredi çekimi için başvuru yapabilirler.

Bilgi: Gelir Belgesinin Yüksek Olması Mı Kredi Notunun Yüksek Olması Mı Önemli

Gelir Belgesiz Kredi

Kredi sicili temiz ve düzenli gelire sahip birinin kefilliğine de kredi başvurusu yapılabilmektedir. Ya da tüketicinin banka ile kurduğu düzenli bir ilişki yani otomatik ödeme talimatı, vadeli mevduat getirisi gibi bir ilişki varsa bunu kullanarak da banka ile ilişkisini düzenli tutarak küçük bir kredi talebinde bulunabilirler. Bu koşullar sağlansa bile banka size kredi vermeyebilir mi? Evet, vermeyebilir. Çünkü geliriniz olmadığı için ve şu an çalışmadığınız için banka sizi riskli durumda görebilir ve bu koşulları sağlasanız bile size kredi vermeyebilir. Bu durum tamamen bankaların inisiyatifine bağlıdır. Geniş çaplı araştırmalar yaparak hangi bankalar size daha avantajlı imkAnlar sunuyorsa hangi banka gelir belgesiz kredi veriyorsa o bankalardan kredi talebi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi alırken özellikle faiz oranlarına dikkat etmelisiniz. Bankalar kullanıcıya güvenli kredi için onay almasını gerektiren kredi riski paylaşımı yaparlar.

Örnek olarak ev, otomobil ve arsalar gibi teminat zorunluluğu sunulmaktadır. Araba ve ipotek bankalar için kredi teminat alanına girmektedir. Bu durumda kredi ödemede hem kredi ödeyen hem de kefil olan zorlanır. Teminatsız kredilere örnek verecek olursak bireysel krediler, kredi kişisel hatları, öğrenci kredileri ve kredi kartları verilebilir. Kredi çekilirken dikkat edilmesi gerekenler vardır. Sözleşme kesinlikle okunmalıdır ve iyice anlamadan imzalanmamalıdır. Sözleşmeyi okurken kredi limiti, kredi getirisi ve benzeri konuları iyice anlayın. Okumadan anlamadan imzalanmış bir kredi sözleşmesi sonucunda birçok masraf ödemek zorunda kalabilirsiniz. Kredi çekerken bankaya isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı söylemeniz size fayda getirecektir. İmzaladığınız sözleşmenin bir örneğini mutlaka sizde alın.

İlgili: Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Tüm bu durumlar sonucunda gelir belgesiz kredi nasıl çekilir konusunda fikir sahibi oldunuz. Sizin geliriniz olmasa da değeri olan bir ev, araba, arazi gibi mallar üzerinden veya size güvenen size kefil olacak geliri ve getirileri olan bir kişiden yardım alarak kredi çekme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kredi çekmek sorumluluk gerektiren bir iştir. Ve altına imza attığınız sözleşmeler kredi tutarının son taksitine kadar peşinizde olacaktır. Ödememeniz durumunda bankaların hem sizin için hem mallarınız için hem de size kefil olan için zor zamanlar başlayacak demektir. Ödeme güzünüzün üstünde hiçbir krediyi kullanmamalısınız.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 14 Ekim 2016 - 10:08:56

Benzer Konular

Yukarı Çık