Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

SMS İle Kredi Notu Öğrenme

Başta bankalar olmak üzere finans kuruluşlarından alacağınız hizmetler, emlak sektöründe yapacağınız alım-satımlar, elektronik mağazalardan kredi kartsız taksitle yapacağınız alışverişler; kısacası günlük hayatın birçok anında kredi notu karşınıza çıkar. Kredi notu nedir, neden yüksek olmalıdır? gibi soruların cevaplarını daha önceki yazılarımızda vermiştik. Bu yazımızda ise kredi notunu öğrenmek isteyenler için Findeks dışında bunu nasıl yapabileceklerini bu yazımızda anlatacağız. Cep telefonu operatörünü kullanarak SMS ile kredi notu öğrenmek istiyorsanız; hangi GSM operatörünü kullanıyorsanız, onun için belirttiğimiz adımları uygulayarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Turkcell Kredi Notu Öğrenme

Findeks ile kredi notu öğrenmek için kredi kartınızda yeterli bakiye yoksa ya da kredi kartı bilgilerinizi internette paylaşmak istemiyorsanız, kredi notunuzu cep telefonunuzdan SMS atarak da öğrenebilirsiniz. Finans durumunuzu öğrenmek için kullanabileceğiniz Turkcell kredi notu öğrenme servisinde sorgu başına 9 TL ücret alınmaktadır. Kredi notunuzu öğrenmek için artık bankaya kadar yorulmanıza gerek yok. Kredi notunuzu SMS ile cebinize gönderen servis Turkcell kredi notu öğrenme servisinden yararlanmak için; 11 haneli T.C kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi aralarında birer boşluk bırakarak 1122’ye SMS gönderebilirsiniz.

Vodafone Kredi Notu Öğrenme 

Vodafone kullanıcıları kredi notlarını Findeks’in yanı sıra SMS ile de öğrenebiliyor. Cep telefonlarından 9 TL karşılığında sorgulama yapabileceğiniz Vodafone kredi notu öğrenme servisi, oldukça kolay bir sorgulama işlemi ile Vodafone müşterilerine hizmet veriyor. Faturalı hat sahipleri için servis kullanım bedeli faturaya yansıtılmaktadır. Faturasız hat sahiplerinin bakiyesinden sorgulama ücreti düşülür. Bu nedenle cep telefonundan kredi notu sorgulama işlemi yapılırken cep telefonunuzda yeterli bakiye olmalıdır. Peki, Vodafone kredi notu sorgulama nasıl yapılır? Bunun için T.C kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi 1112’ye SMS atarak sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Türk Telekom Kredi Notu Öğrenme 

Türk Telekom kullanıcısıysanız cep telefonunuzdan bir SMS ile kredi notu sorgulama yapabilirsiniz. Bu hizmetin ücreti 9 TL’dir. 0 ile 1900 arasındaki kredi notunuz göndereceğiniz SMS’in ardından cep telefonunuza mesaj olarak iletilir. SMS ile kredi notu öğrenmek için TC kimlik numaranızı 1122’ye mesaj gönderebilirsiniz. Findeks kredi notunu nasıl öğrenebileceğiniz ile ilgili şu yazımızı da inceleyebilirsiniz…

Kategori: Kredi Notu
Yazar: Tarih: 25 Aralık 2016 - 8:53:34

Benzer Konular

Yukarı Çık