Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Sıfır Faizli Kosgeb Kredisi Nasıl alınır 2017

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın kısaltması olan KOSGEB için faizsiz kredi başvuruları bugün başladı. 50 Bin TL için faizsiz kredi desteği sağlayan kurum, sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği sağlayacak. Toplamda 15.ooo kişiye uygulanacak olan KOSGEB faizsiz kredi için bugün başlayan başvurularınızı 21 Aralık 2016 tarihi, saat 23:59’a kadar yapabilirsiniz. Sistemde aynı anda binlerce başvuru olduğundan, zaman zaman gecikmeler olabileceği de belirtiliyor. Siz de kayıt ve güncelleme işlemlerinizi 19 Aralık-21 Aralık 2016 tarihleri arasından belirtilen siteden yapabilir; 50 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi olanağından yararlanabilirsiniz.

KOSGEB Anlaşmalı Bankalar 2016 

Kosgeb sıfır faizli kredi destek programı anlaşmalı bankalar şöyle;

  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • QNB Finansbank
  • İş Bankası
  • Yapı Kredi
  • Garanti Bankası
  • Denizbank
  • Akbank

Sisteme kaydı bulunmayan işletmeler başvuru yapamayacak. Kaydınızı tamamladıktan sonra siz de Kosgeb faizsiz kredi desteği programına katılabilir, 50 Bin TL sıfır faizli kredi seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Başvuru yapabilmeniz için öncelikle Kosgeb veri tabanına kayıt yaptırmış olmanız gerekiyor. Bu destek programı kapsamında faizsiz kredi alan vatandaşlar, ilk 12 ay ödeme yapmayacak ve 36 aya kadar ödemelerini taksitlendirebilecek. Taksitlerinizi eşit taksitli ya da 3 aylık ödemeler halinde ödeyebilirsiniz.

Başvurularda Herhangi Bir Öncelik Yok 

Kosgeb sıfır faizli kredi için yapılan başvuruların sıralaması ile ilgili herhangi bir öncelik bulunmamaktadır. O nedenle sistemde kaydınız varsa, başvurularınızı 21 Aralık 23:59’a kadar yapabilirsiniz. Değerlendirmeler tüm başvurular alındıktan sonra yapılacaktır. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir ilgi gören faizsiz kredi destek programına aynı anda binlerce başvuru yapılıyor. Bu nedenle sistemde donmalar ve gecikmeler olabiliyor. Sisteme http://kredi.kosgeb.gov.tr/ adresinden giriş yapabilirsiniz. Başvurular sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden alınmaktadır. Şahıs ve şirketlerin alabileceği faizsiz kredi desteği programı kapsamında 750 Milyon TL faizsiz olarak verilecek. Program dahilinde alabileceğiniz maksimum kredi tutarı 50 Bin TL olup, kredi yukarıda belirtiler bankalar aracılığıyla alınacak ve ödemeler yine krediyi aldığınız bankaya yapılacaktır. Yaklaşık 250 bin Kobi’nin başvurduğu Kosgeb faizsiz kredi destek programı dahilinde toplamda 15 Bin kişiye kredi desteği sağlayacak. Sisteme girmeye çalıştığınızda yoğunluk nedeniyle sayfaya ulaşmak oldukça zor olsa da, faizsiz kredi almak ve ödemelerine 1 yıl sonra başlamak isteyen işletmeler için oldukça avantajlı bir sistem.

Başvuruların başladığı bu ilk günde müdürlükler önünde oluşan uzun kuyruklar nedeniyle başvuru yapmak bir hayli zorlaşıyor. Esnafa ciddi bir maddi destek sağlaması beklenen Kosgeb sıfır faizli kredi programı dahilinde işletmenizi büyütebilir ve işletmeniz için gerekli masrafları faizsiz kredi kapsamında karşılayabilirsiniz. Kosgeb’in bu destek programından yararlanabilmeniz için bir işletmenizin olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekiyor. Üretime katkı sağlamak amacıyla faizsiz olarak verilen Kosgeb kredisi, teminat sıkıntısı çeken işletmeler için iyi bir fırsat sunuyor. İnternet üzerinden yapılacak başvurular için elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz. Başvurular 21 Aralık Çarşamba günü saat 23:59’da sona erecek.

Kategori: KOSGEB
Yazar: Tarih: 19 Aralık 2016 - 4:47:01

Benzer Konular

Yukarı Çık