Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Senetle Telefon Satan Yerler ve Senetle Cep Telefonu Alma

Her geçen gün yeni telefon modelleri çıkmaya devam ediyor. Günümüzde hemen hemen kimse sahip olduğu telefonun eskimesini beklemeden onu satıp veya tanıdığı birine verip yenisini almaktadır. Fakat kredi kartlarının yoğun olarak kullanımından dolayı geçen yıllarda çıkan bir yasa ile kredi kartları ile taksitli telefon alımı yasaklanmıştır. Tek çekim yaptırılabiliyor. Milyarlık olan telefonları da tek çekim yaptırmak kimsenin işine gelen bir şey olmuyor.

Yeni uygulamalar başlatan cep telefonu operatör firmaları şu şekilde bir uygulama başlatmışlardır. Faturalı hat üzerinden faturanıza yansıtılarak telefon alabiliyorsunuz. Taksite bölünen telefonun tutarı her ay faturanıza düzenli olarak yansıtılıyor. Fakat bu uygulamanın şöyle bir sıkıntısı olabiliyor. Belli bir tarife üzerinden alınan bu telefonların siz taksitleri bitirene kadar tarifesi biter ya da tarife değişirse normal tarife üzerinden ücretlendiriliyor faturanız ve bu da size bir hayli pahalıya mal olabiliyor.

İlgili: Taksitle ve Senetle Telefon Alma

Bunun yerine senetle telefon satan yerler araştırıp buralara başvurabilirsiniz. Beyaz eşya satan yerlerin çoğu bu tarz teknolojik cihazları taksitle veriyorlar. Müşteri hizmetlerini arayarak taksitle senetle cep telefonu nasıl alınır diye sorarak bilgi alabilirsiniz. Genellikle gidip telefon almak istediğinizi belirterek telefonunuzu seçiyorsunuz. Çalışanlar sizi yönlendiriyor ve sizin için en uygun modeli belirliyor. Belirledikten sonra ürünü satın almak için gereken evrakları dolduruyorsunuz. Senet işlerinde herhangi bir hukuki bağlılık olmadığı için bu firmalar sizin çalıştığınız yeri ve oturduğunuz yeri emin olmak adına kontrol edebilirler.

Bu işlem de bittikten sonra gidip telefonunuzu teslim alabilirsiniz. Bu durumda bankalarla veya herhangi bir kredi kartı ile kötü bir geçmişiniz olmaması gerekiyor. Senet yapmak firma adına güvensiz bir durum yarattığı için bankalarla kötü ilişkiler bulunduranlara vermeyi tercih etmeyebilirler. Belirli taksitlere bölünen bu miktarı aydan aya gidip firmaya elden ödeyerek ve ödediğinize dair makbuz alarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aldığınız telefonun anlaşma şartına göre en az bir yıl olmak üzere garanti kapsamına girer. Telefonunuzda herhangi bir sorun olduğunda garanti kapsamında telefonu aldığınız şirkette tamir ettirebilirsiniz.

Bilgi: Senetle Telefon Satışı

Sürekli telefon değiştiren insanlar için bu uygulama biraz uzun ve uğraştırıcı olabilir. Birçok insan bir yıl dolmadan telefonunu değiştiriyor. Akıllı telefonlara her geçen gün yeni özellikler eklenmektedir ve bu özellikler hep bir sonrakini almak için harekete geçirmektedir. Telefon fiyatları da bu kadar pahalı iken insanlar taksitle telefon satan yerlere daha çok önem vermektedir.

Bilgi: Senetle Telefon Satan Mağazalar

Kredi kartı ile birçok insanın sorunu olması nedeniyle senet ile telefon ve beyaz eşya veren yerler nadir olarak bulunmaktadır ve çok rağbet görmektedir. Düzenli olarak ödendiği takdir de bu firmalarla bir sorun yaşanmamaktadır. Bu yöntemle kredi kartını kullanmadan ve bankalara muhtaç olmadan telefon alabilir ve kullanabilirsiniz tek dezavantajı bir miktar piyasadan pahalı olmasıdır. Bu da kredi kartının faizi kadardır.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 30 Eylül 2016 - 8:16:06

Benzer Konular

Yukarı Çık