Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Senetle Araba Almak – Peşinatsız Taksitle Araba

Araba herkes için temel ihtiyaç haline gelmiştir. Bu yüzdende sokakta araba sayısının bir hayli artması da normal bir durum olarak değerlendirilmektedir. Eskilerde her hanede bir araba varken şimdilerde hanelerdeki araba sayılarında da artış görülmektedir. Araba sayısının günden güne artması nedeni ile trafik çilesi gün yüzüne çıksa da insanlar bir yerden bir yere gitmek için toplu taşıma araçlarında tıka basa gitmek istememektedirler. Eğer araba almak isteyen kişilerin nakitleri varsa araba almaları oldukça kolaydır. Ancak burada önemli olan nakdi olmayanların nasıl araba alacağı konusudur.

Peşinatsız Araba

Peşinatsız araba almak için öncelikle bankalardan taşıt kredisi çekilmektedir. Ancak taşıt kredisi çekilirken çekilen tutar satın alınacak arabanın %70’i değerine denk gelmelidir. Yani peşinatsız araba almak isteyen kişilerin alacakları arabanın toplam tutarının %30’luk dilimi ellerinde olmadan araba için taşıt kredisi çekmek zor bir durumdur. Örnek verilecek olursa 60. 000 TL’lik taksitle araba almak isteyen bir kişinin 20. 000 TL peşinatı olması gerekmektedir. Taşıt kredisi başvurusu yapılırken dikkat edilecek bir başka husus da alınacak olan arabanın 8 yaşında olması gerektiğidir. 8 yaşından büyük arabalar için bankalardan taşıt kredisi çekilememektedir. Ancak araba almak isteyen kişilerin ellerinde hiç nakitleri yoksa ne yapmaları gerekiyor? Bazı galeri ve araba firmaları araba alacak kişilere tamamına kredi araba imkanı sunmaktadır.

İlgili: Taksitle Araba Almak İstiyorum

Senetle Araba

Araba almak isteyen ama ellerinde peşinatları olmayan kişiler senetle araba alma imkanına sahip bulunmaktadırlar. İşin içinde senet olunca satın alma işleminin yapılacağı yerin güvenli olması gerekmektedir. Bu tür senetle araba satışı yapan birçok yerde müşteriler büyük sorunlar ile karşılaşmışlardır. Bu nedenle araba satın alma işleminde senetle yapılacak işlemlerde arabanın alınacağı yerin güvenilir bir yer olmasına dikkat edilmelidir. Bazı galeriler araba satın almak isteyen müşterilere yardımcı olmaktadırlar. Araba satın almak isteyen kişi öncelikle hangi arabayı beğeniyorsa galeri o kişi adına kredi çekmektedir.

Peşinatsız Senetle Araba

Peşinatsız araba kampanyaları genellikle ikinci el arabalar için geçerlidir. Ancak bazı araba firmaları araba almak isteyen müşterilerine esnek ödeme seçenekleri sunarak peşinatsız araba sahibi olmak isteyen kişilere umut ışığı olmaktadır.

İlgili: Peşinatsız Taksitle Araba Satışı

Taksitle Araba

Tüm bunların yanı sıra senet ve çek gibi işlemler olmadan tamamına kredi usulü ile araba sahibi olunabilecek galeri ve araba satıcıları da bulunmaktadır. Araba satın almak isteyen kişiler öncelikle tercih ettikleri arabaları satın alacakları yere bildirmek zorundadırlar. Sonrasında ise galeri ve araba satıcıları senetsiz vadeli işlemler yaparak 24, 36, 48 aya varan vade seçenekleri ile araba sahibi olmak isteyen kişilere yardımcı olmaktadırlar.

Ancak araba alırken banka kanalı ile araba almak en doğru karar olarak görülmektedir. Belli bir peşinat ile araba sahibi olmak diğer yöntemlerden doğacak risklere göre daha avantajlıdır.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 29 Eylül 2016 - 2:21:18

Benzer Konular

Yukarı Çık