Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Sadece Zengin Olanların Bildiği 9 Şey

“Para para para, ille de para para” diye boşuna dememiş Rüçhan Çamay. Hele bir de bu devirde, eğer paranız yoksa, çok şeyden eksik kalabilirsiniz. Bir de zenginlere bakın. Gelsin tatiller, gitsin eğlenceler. Aynı dünya üzerinde yaşamamıza rağmen, insanlar arasında gelir farkı oldukça fazla. “Biri yer biri bakar, kıyamet ondan kopar”, “zenginin malı züğürdün çenesini yorar” diyebilirsiniz ama biz yine de sadece zengin olanların bildiği 9 şeyi bu yazımızda listeledik…

1)Müzikli ve Masajlı Jakuzi

İçine girdiğinizde masaj yapan ve içindeki sistem ile müzik çalan bir jakuzi sadece çok para kazananların alabileceği şeylerden biri. Zengin olunca, günün yorgunluğunu atmak da daha kolay.  Bu jakuzilerin fiyatı 7000 TL’den başlayarak kalitesi ve özelliğine göre değişiklik gösteriyor.

2) Kar Tatili

Soğuk havalarda ailece kar tatiline gitmek, kendi yağında kavrulan aileler için oldukça zordur. Hem kira verip hem borç ödeyen bir aile için kar tatili neredeyse bir hayaldir. Zengin aileler için ise kar tatili telefondan yapılacak 5 dakikalık bir rezervasyona bakar.

3) Pule Peyniri

Sıkı durun; çünkü pule peynirinin kilosu 1000 Dolar. Eşek sütünden yapılan bir Sırp peyniri olan pule peynirinin 1 kilosu toplamda 25 kilo sütten yapılıyor. Bir çoğumuzun adını bile duymadığı bu peynir, sadece çok zengin ailelerin sofralarında bulunuyor.

4) Yurtdışı Tatili

Daha önce hiç yurt dışına çıkmamış vatandaşların oldukça fazla olduğu ülkemizde, ailece yurt dışı tatili yapabilen insanlar sınırlı sayıda. Uçak bileti, konaklama ücreti, eğlence derken yurtdışı tatili için ciddi anlamda bir bütçe ayırmak gerekiyor. Dolayısıyla yurtdışı tatili de sadece zengin aileler için mümkün oluyor.

5) Yabancı Dili Akıcı Konuşma

Yabancı dil öğrenmek sadece zenginlere has bir şey olmasa da, öğrenilen yabancı dili aynı zamanda akıcı bir şekilde konuşuyor olmak genellikle zenginlere has bir durumdur. Çünkü bir dili konuşmak için o dile maruz kalmak gerekir. Bu durumda da ya o dili yerinde öğrenmek ya da o dili konuşanlar ile iletişim halinde olmak gerekir. Bu nedenle de yabancı dili akıcı konuşabilme genellikle zenginlere has bir özelliktir.

6) Soğuk Kış Günü Sıcak Araba

Zenginler genellikle soğuk kış günlerinde bile sıcak arabaya binerler. Çünkü onlardan önce şoförleri zaten arabayı ısıtmış olur. Isıtmalı koltuklarda rahat rahat sıcacık arabalarında seyahat ederler.

7) Fiyat Etiketine Bakmamak

Zenginler, alışverişlerini fiyat etiketine göre değil zevklerine göre yaparlar. Çoğu zaman alacakları ürünün fiyatını ödeme yaparken öğrenirler.

8) Menüye Bakmadan Sipariş Vermek

Zenginler, bir restoran ya da cafeye girdiklerinde siparişlerini menüye bakmadan veriyor. Zenginlerde ana yemek fiyatına göre değil lezzetine göre seçiliyor.

9) Park Yeri Aramamak

Siz ara sokaklarda park edecek bir yer ararken onlar arabanın anahtarını valeye vermeyi tercih ederler. Zenginler park yeri aramazlar, çıkışta arabaları da yine kapının önüne gelir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 18 Ocak 2017 - 11:25:44

Benzer Konular

Yukarı Çık