Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

PTT Kredi Başvurusu ve Detayları

Günlük yaşam şartlarının değişmesi insanların maddi sıkıntılar yaşamasına neden olabilmektedir. Bazı durumlar için fazla paraya ihtiyaç duyulduğunda bu eksikliği karşılamak için bankalara başvurulmaktadır. Özellikle bir şey satın alırken genellikle kişiler krediye başvurmaktadır. Özellikle bankalar bu işten karlı çıktıkları için cezbedici kredi reklamları ile kişileri kredi çekmeye yönlendirmektedir. Nakit paraya ihtiyaç duyulan zamanlarda çoğu kişi banka kredisine başvurmaktadır.

PTT Kredi Veriyor mu

Banka kredisi imkanını sağlayan kurumlardan biri de PTT‘dir. Ptt diğer bankalar ile anlaşma sağlayarak kredi verebilmektedir. Değişen yaşam koşulları ile yeniliğe uyum sağlayan Ptt’de artık kredi verebilmektedir. Ptt kredi almak için elbette bazı şartlar vardır. Öncelikle Ptt bankalardan habersiz çalışmamaktadır. Yani kredi işlemleri yine bankalardan yürütülmektedir. Sizler yalnızca kredi başvurunuzu ptt’den yapabilirsiniz. Ptt sizden aldığı başvuruyu bankalara göndermektedir. Buna göre asıl karar veren yine bankalardır. Ptt tüm bankalar ile değil belli bankalar ile anlaşmalıdır. Bu nedenle hangi bankadan, yüzde kaç faiz oranı ile kredi çekeceğinizi kendiniz belirlemelisiniz.

Ptt kredi ile en çok merak edilen sorulardan biri de ptt kredilerini kullanma şartlarıdır. Ptt kredi kendisi kredi veren bir kurum olmaması nedeniyle diğer bankaların şartlarını uygulamaktadır. Yani eğer sizler bir bankadan ptt aracılığıyla kredi çekiyorsanız tıpkı bankadaki işlemlerden geçmek durumunda kalmaktasınız. Maaşlarını Ptt şubelerinden alan kişiler kredilerini de Ptt şubelerinden alabilmektedirler.

Bunun yanı sıra ptt şubeleri kendi bünyesi adı altında kredi verebilmektedir. Buna göre ptt 75 yaşına kadar tüm emeklilere kredi verebilmektedir. Ptt kredilerine 36ay vade ile sahip olabilirsiniz. Ptt şubeleri minimum düzeyde 40 bin tl’ye kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Ptt anlaşmalı olduğu bankalar Ing bank, Deniz bank gibi adını sıkça duyduğunuz bankalardır. İng bank ile anlaşmalı olarak çekeceğiniz kredilerde maksimum 20.000 tl tutarında limit kullanabilirsiniz. Bu limit için 60 ay vade belirlenmiştir. Sizden 9 tl karşılığı olan dosya masrafı bedeli de alınmaktadır. Ptt anlaşmalı İng Bank’tan alabileceğiniz en düşük kredi 1000 tl olmaktadır.

Ptt kredi sağladığı imkanlar ile 2016 yılında oldukça ilgi görmüştür. Ptt kredi çekmek için yapmanız gereken işlem oldukça basit. Öncelikle size en yakın Ptt şubesine gitmeniz gerekmektedir. Şubeye gittikten sonra banka görevlilerinden biride kredi çekmek istediğinizi bildirmeniz gerekmektedir. Sizden bu isteğinize karşılık olarak bazı formları doldurmanız istenecektir. Bu formu doldurduktan çok kısa bir süre sonra Ptt anlaşmalı olduğu banka ile irtibata geçecektir. Genellikle doldurduğunuz form bankalara elektronik posta yolu ile gönderilmektedir. Kredi talebiniz banka tarafından değerlendirilmeye alınarak kredi alamaya uygun olup olmadığınız incelenmektedir. Eğer kara listeye girmiş iseniz krediniz direkt olarak reddedilecektir. Eğer kredi çekmenize engel oluşturacak herhangi bir durum yok ise talebiniz doğrultusunda kredi işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

Kategori: PTT
Yazar: Tarih: 14 Eylül 2016 - 4:00:10

Benzer Konular

Yukarı Çık