Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

PTT Kredi Başvurusu ile PTT Kredi Çekme

PTT posta işlemlerinin haricinde günümüzde birçok farklı işlemleri yapmaya başlamıştır. Kargo gönderme, havale işlemleri, HGS ve OGS işlemleri, kargo takip ve birçok işlemin takibini sağlamak için PTT sorgulama ekranından yararlanma ve benzeri birçok işlem PTT şubelerinden yapılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de kredi çekme işlemidir. Herhangi bir PTT şubesine giderek kredi çekmek için başvurabilirsiniz.

Emekli kişilerin maaşlarını PTT den alması ve onlara kredi çekme imkânı tanıyan PTT şubeleri kredi çekme konusunda günümüzde oldukça rağbet görmeye başlamıştır. PTT şubelerinden kredi çekmek için şubelere giderek banko görevlisine kredi çekmek istediğinizi söylemeniz ve size uzatılan PTT kredi başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Sizin doldurduğunuz form üzerinde yazılı olan bilgiler PTT tarafından sizin kredi çekmek istediğiniz bankaya gönderilir ve çok uzun zaman geçmeden banka tarafından PTT şubesine kredi başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığına dair bilgi verilir.

Detay: PTT Kredi Başvurusu ve Detayları

Eğer kredinizin onaylanması durumu olursa size PTT tarafından size verilen bilgi doğrultusunda şubeye gelmeniz istenir ve size bireysel kredi sözleşmesi imzalatılarak kredi çekme işleminiz tamamlanır. Yine PTT sorgulama işlemlerinden yararlanarak bilgi alabilirsiniz. Gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra kredinizi şubeden anında alabilirsiniz. PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar ise; TEB Bankası, Odeabank, Şekerbank, Denizbank, Aktif bank, Vakıfbank ve İng bank tır.

Bilgi: PTT Kredi Hesaplama

Teb jet ile kredi uygulaması: Teb bankası tarafından maaşını PTT şubelerinden alan emekliler için kullandırılan kredi türüdür. Senet yapılmadan ve kefil istenmeden verilen krediye nüfus cüzdanı ile başvurabilir. Teb tarafından verilen bu krediden kişiler emekli olup maaşını PTT den alıyorsa 1000 TL ile 30000 TL arasında kredi çekebilirsiniz. Yalnız 70 yaşına kadar kredi verilmekte olup 70 yaş üzeri emeklilere kredi kullandırılmamaktadır. Teb jet kredi ile 24 ay vadeli çekeceğiniz 10000 TL’lik kredi için sizin aylık ödeme tutarınız 509 TL olacaktır.

İlgili: PTT’ den Nasıl Kredi Çekebilirim?

PTT Kredi Çekme

Ing bank kredi postam uygulaması ise; Tüm PTT müşterilerinin yararlanması amacıyla uygulanan kredi türüdür. Ing bank kredi postam ile PTT şubelerinden emekli maaşını alan müşteriler 15000 TL ye kadar kredi çekme işlemlerinde yüzde 1,59 kredi faiz oranı uygulanmaktadır.15000 TL ve üzerinde kredi çekmek isteyen emekli müşteriler için ise faiz oranı yüzde 1,49 olarak uygulanmaktadır. Ing bank tarafından kredi kullanma oranı maksimum 45000 TL dir. Ing bank kredi başvurusunda bulunan müşteriler 36 aya kadar vade ile kredi çekebilirler. Ing bankasından kredi kullanmak isteyen müşterilerin 75 yaşını aşmamış olması gerekmektedir. Kullandırılan kredi tutarının binde beşi kadarlık kısmı kredi tahsis ücreti olarak banka tarafından müşteriden geri alınmaktadır.

Bilgi: PTT den Kredi Çekme Şartları

PTT Kredi Başvurusu

Vakıfbank ile PTT arasında yapılan kredi anlaşmasından doğan kredi çekme işleminden ise yine emekli maaşını PTT şubelerinden alan müşterilere uygun olarak hazırlanmıştır. En uygun koşullar ve uygun faiz oranları ile taksitli kredi imkânı sunmaktadır PTT müşterilerine. Vakıfbank 1000 TL den 20000 TL ye kadar 36 ay vadeli olarak PTT müşterilerine kredi vermektedir. Vakıfbank’ta kredi çekme yaş sınırı ise 80 yaş olarak belirlenmiştir. Denizbank ile PTT arasındaki kredi anlaşması ise; 500 TL ile 36000 TL arasında 36 aya kadar vadeli olarak PTT müşterilerine kredi verilmektedir. Faiz oranları uygun olarak düzenlenirken müşterilerden ise kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. PTT kredi başvurusu için tek yapmanız gereken PTT şubelerine uğramaktadır.

Kategori: PTT
Yazar: Tarih: 1 Ekim 2016 - 9:20:00

Benzer Konular

Yukarı Çık