Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

PTT kredi başvuru işlemlerini başlatması ile özellikle maaşlarını PTT’den çeken vatandaşlardan yoğun bir ilgi görmüştür.  PTT kredi başvurusu yapabilmek için öncelikle bazı işlemleri yapmanız gerekmektedir.

PTT Kredi Başvurusu ve Detayları

PTT Kredisine Nasıl Başvurulur?

Bir PTT kredisi alabilmek için öncelikle size en yakın PTT şubesine gitmeniz ve bir banka görevlisine kredide bulunacağınızın bilgisini vermeniz gerekmektedir. Görevli sizi kredi ile ilgilenen kişilere yönlendirecektir. PTT kredisi başvuru işlemleri diğer bankalardaki gibi yürümektedir. Burada size bir başvuru formu doldurtulacaktır. Sizler başvuru formu ile kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi işlemleri sırasında sizlerden 9 TL dosya ücreti istenilmektedir.

PTT Kredi Başvurusunu Kimler Yapabilir?

PTT kredi işlemleri diğer bankalar ile anlaşmalı olarak yürümektedir. Yani sizler bir PTT şubesinden kredi başvurusunda bulunduğunuzda yine PTT ile anlaşmalı olan bankalara yönlendirilmektesiniz. PTT kredi işlemleri için sizden istenen formu doldurduktan sonra bu form çok hızlı bir şekilde bankaya ulaşmaktadır. Banka sizin bilgilerinizi kontrol ederek krediyi almaya uygun olup olmadığını incelemektedir. İncelemeler sonucunda eğer banka kredi almanızı uygun görür ise banka PTT şubeleri ile iletişime geçerek size kredi tahsil edilmesini onaylayacaktır.

PTT Kredi Limiti Nedir?

PTT kredisini 75 yaşını doldurmamış tüm emekliler alabildiğinden dolayı emekliler için bir avantaj sağlanmaktadır. PTT kredi ile en az 1000 TL çekebilirsiniz. Aynı zamanda PTT kredi de üst sınır 40.000 TL olarak bildirilmiştir.

PTT Kredi Başvurusu ile PTT Kredi Çekme

PTT Kredisi Hangi Bankaları Kapsıyor?

PTT kredisi ile bankalar anlaşmaları olarak çalışmaktadır. Bu nedenle aslında paranızı PTT şubelerinden alırken yine bankanın onayı dâhilinde alabiliyorsunuz. PTT Denizbak, INGbank, Vakıf, TEB, Odea gibi bankalar ile anlaşmalı olarak kredi imkânı sunmaktadır. Tüm bankalar alt limit olarak genellikle 1000 TL verebilmektedir. Üst limitte kredi çekmek için diğer bankalar ile görüşmeniz gerekmektedir. Örneğin ING Bank müşterilerine PTT aracılığı ile “Postam Kredi” imkânı sunarak minimim 1000 TL maksimim 20.00 TL kredi verebilmektedir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: PTT
Yazar: Tarih: 6 Aralık 2016 - 8:18:18

Benzer Konular

Yukarı Çık