Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

PTT Kargo Çalışma Saatleri Ve Günleri

Kargo günlük hayat içerisinde kişisel işlemler, iş ile alakalı durumlar ya da diğer olarak adlandırılabilecek pek çok işlem için ihtiyaç duyulan bir gereksinimdir. Gerek yerel gerek ulusal anlamda pek çok kargo şirketi, kurye hizmeti sağlayan kuruluşlar ya da taşıma firmaları bulunmaktadır.

Ülkemiz sınırları içerisinde şu sıralar en çok tercih edilen kargo servislerinden biri PTT’nin kargo hizmetidir. PTT bünyesinde 2008 yılında kurulmuş ve ülkesine daha uygun fiyatlar ve daha büyük bir ulaşım ağı ile hizmet vermeye başlamıştır. PTT Kargo yurt içi ve yurt dışı kargolarının güvenle ulaşmasını sağlayan bir yapıdadır. En önemli özelliği ise devlete bağlı bir kuruluş ve hizmetlerini devlet temellerine göre veriyor olmasıdır. Devlete bağlı olan bu kuruluşun çalışma saatleri ve günleri de az çok bilinen diğer devlet kurumu çalışma prensipleri ile uyum göstermektedir.

PTT Kargo çalışma saatleri 08:30-12:30 / 13:30-17:00 olarak uygulanmaktadır. PTT Kargoyu kullanmak isteyen vatandaşların PTT Kargo çalışma saatleri şartlarını mutlaka dikkate alması gerekmektedir. Bu saatlerin dışında kesinlikle işlem yapılmamaktadır. 12:30-13:00 arası saatle öğle arasıdır. Yeni hizmete göre bazı PTT şubeleri öğle aralarından açık olarak işlem almaya devam etmektedir. Yalnız böyle bir çalışma prensibi ile çalışan kurumda öğle arasında çalışırken bir gişe görebilirken çalışan bir kargo bölümü görülemeyebilir. Çünkü bahsedildiği gibi her şube öğle arasında açık olsa da kargo bölümünün öğle arasında hizmet verip vermemesi durumu şubeye göre değişiklik gösterebilir.

PTT Kargo çalışma günleri ise diğer devlet kurum ve kuruluşları gibi hafta içidir. Resmi tatillerde kesinlikle kapalı olan PTT, genel olarak hizmet verdiği için PTT kapalı ise PTT’nin farklı işlem yapıyor olsa da tüm departmanları kapalı olacaktır.

İlgili: PTT Çalışma Saatleri

PTT Kargo hizmetini almak için şubeye giden vatandaşlar artık eskisi gibi uzun kuyruklarda beklemek yerine kapının girişinde bulunan, sıra barkodu veren otomattan yararlanarak kargo bölümü için sıra numarası alabilir işlemlerini daha rahat takip edebilir. PTT Kargonun en büyük özelliği ise diğer kargo firmalarının önünüze çıkardığı engeller gibi bir ulaşım engeli yoktur. Her yere gönderim yapılabilir.

Kategori: PTT
Yazar: Tarih: 22 Ekim 2016 - 11:49:19

Benzer Konular

Yukarı Çık