Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

PTT Emekli Kredisi

12 Aralık 2012 tarihinden itibaren emekliler için bir uygulama başlatılmıştır. Bu uygulama SSK, Bağ-kur ve emekli sandığı kurumları tarafından emekli olan ve emekli maaşını PTT’den alan kişilere PTT Emekli Kredisi verilmektedir. PTT ile Aktifbank işbirliğinde emekliler başvuruda bulunarak kolaylıkla PTT şubelerinden nakit ihtiyaç kredilerini kullanabilirler. Emekli Kredisi uygulamasından yararlanabilmeniz  için kimliğiniz ile başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Emekli Kredisi için yapılması gereken diğer işlem ise;  PTT şubesine ile görüşerek kredi başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekir. Kredi başvurusu formunda bulunan yazılı tüm bilgiler PTT sistemi ile Aktifbank’a gönderilmektedir. Kredi talebinin onaylanıp onaylanmadığı hakkında kısa mesaj ile bilgi sahibi olabilirsiniz. Kredi talebinin onaylandığında bireysel kredi sözleşmesi imzalanmaktadır. Daha onra PTT Emekli Kredisi işlemleri tamamlanmaktadır. Kredi Onaylandıktan sonra  PTT şubesinden kredi kullanabilirsiniz.

Nakit ihtiyaç kredileri belli şartlara uygun olarak alınmaktadır. Bu şartlar ise;

• Tüm vadelerde faiz oranı düşürülmüştür. Tüm tutarlarda ve vadelerde %1,23 faiz oranı uygulanmaktadır.
• Kredi kullandırım ücretleri düşürülmüştür. Tüm tutarlarda ve vadelerde 1 TL karşılığında kredi kullandırılır.
• Azami vade ise 72 ay boyunca uygulanmaktadır.
• Net kredi kampanyası kapsamındaki krediler kullandırılabilir.
• Azami kullandırılan kredi miktarları 30.000 TL’dir.
• Alınabilecek en düşük kredi tutarı ise 500 TL’dir.
• Tüm kredi işlemleri 80 yaşındaki ve emekli maaşlarını PTT’den alan tüm emekliler için geçerlidir.

Ancak müşterinin yaşı ile vade süresi toplamı 83 yılı geçememektedir. Örneğin; 80 yaşındaki bir emekli 4 yıl vadeli kredi alamaz. Fakat 3 yıl vadeli kredi kullanabilir.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 12 Kasım 2014 - 12:07:29

Benzer Konular

Yukarı Çık