Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

PTT Çalışma Saatleri

Türkiye’nin en çok tercih edilen kurumlarından bir tanesi de şüphesiz PTT. Her türlü posta, kargo işlemini uygun fiyatlara gerçekleştirebileceğiniz bir kurum olan PTT’nin ilk önemli amacı da müşteri memnuniyeti. Müşterilerine yalnızca posta ve kargo yönünden hizmet vermiyor PTT. Aynı zamanda telekomünikasyon alanında da oldukça uygun fırsatlarla müşterilere hizmet veriyor. Aynı zamanda var olan faturalarınızı da ödeyebiliyorsunuz. Mobil, elektrik, su vb. kısıtlaması olmadan hem de.

Sözü fazla uzatmadan PTT çalışma saatleri hakkındaki bilgilere geçelim. Müşterilerin en çok istediği şey  kuşkusuz firma hizmetlerinin gün içerisinde oldukça uzun zaman aralıklarıyla yapılması. PTT bu isteğe kayıtsız kalmış gibi görünmüyor. Hafta içi ve sonu müşterilerine hizmet veren PTT bu açıdan müşterilerinin ihtiyaçlarını karşıladığında önemli bir misyonu yerine getirdiğini düşünmekte ve bunda da oldukça haklı. Hafta içi saat 08.30-16.00 saatleri arasında hizmet görüyor PTT. Bu da oldukça iyi bir zaman aralığı. Sabahın erken saatlerinde bu işi yapması, kuşkusuz müşterileriyle uyum içerisinde hareket ettiğinin de bir göstergesi. Kurumun bu zaman aralığında 12.30 ile 13.30 arası da öğlen tatilinde bulunduğunu da belirtelim. Bu da pek çok kurum gibi oldukça ideal bir süre zarfı. Öğle arasından sonra da işe tam gaz devam edilmekte.

Hafta sonu sadece Cumartesi günü açık PTT. Sabah 09.00-14.00 arası faaliyet gösteriyor.Bu biraz kısa bir zaman dilimi gibi gelebilir ancak bu kadar kısa bir zaman dilimi olmasına rağmen PTT oldukça hızlı işlem görüyor. Eğer ki mevcut ana şubeye gittiğinizde bu hızın daha da artacağını söylemeliyiz. Türkiye’nin pek çok yerinde birçok şubesiyle iş görmesi PTT’nin çalışma saatlerini haftasonu düşürmesini bir dezavantaja dönüştürmüyor. Pazar günleri ise kurum çalışmamakta. Resmi tatil icabı Türkiye’nin nerdeyse bütün kurumları Pazar günü çalışmamakta. Bu açıdan müşterilerin Pazar günü Ptt’ye Pazar günü gitmemesini şimdiden söyleyelim.Ancak Pazar günü bile kurumun resmi internet sitesinden her türlü şlemi yapmak mevcut.Bu açıdan Ptt çalışma saatleri dışında bile müşterilerine bir şekilde ulaşabiliyor. Bu da kuşkusuz müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemli. Umarız ki bu yazı Ptt çalışma saatleri konusunda sizlere aydınlatıcı olmuştur.

Kısaca Özetlemek Gerekirse

  • Pazartesi  – Cuma günleri: 08.30 – 16.00 saatleri arasında çalışıyor.
  • Cumartesi Günü: 09.00 – 14.00 saatleri arasında çalışıyor.
  • Pazar Günü: – Kapalı

 

Kategori: PTT
Yazar: Tarih: 9 Eylül 2016 - 4:52:23

Benzer Konular

Yukarı Çık