Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


PTT Çalışma Günleri

Artık çoğu işlerimizi postanelerden yapmaya başladık evet postaneler birçok işimizi kolaylıkla görüyor ilk önce postane nedir ondan bahsedeyim. Mesela bir şey göndermek ya da almak mı istiyorsunuz bunu postane aracılığıyla kolaylıkla halledebilirsiniz. Artık postaneler birçok insanın hayatını kolaylaştırıyor ve pratikleştiriyor. Bugün sizlere PTT adlı postaneden bahsedeceğim burada sadece postane işlemi görülmüyor banka, lojistik gibi şeylerde görülüyor PTT diğer postaneler gibi yine bir şey göndermeniz ya da almanız gibi olanakları sunuyor PTT de banka işlemlerinizi de halledebilirsiniz.

PTT Çalışma Saatleri

Peki, PTT çalışma saatleri nasıl PTT sabah 08. 30 da açılır ve öğle molası vardır bu mola ise 12. 30,  13. 30 saatleri arasındadır öğle molası da bittikten sonra kapanış saati 16. 30 dur ancak çok kalabalık olduğu zamanlar bu kapanış saati değişebiliyor.

PTT cumartesi açık mı sorusuna gelecek olursak normalde tüm PTT şubeleri hafta sonları kapalı oluyor ancak kargo dağıtım merkezleri cumartesi günü öğleye kadar açık oluyor ve pazar günüde kapalı oluyor PTT çalışma saatleri ve hangi gün açık sorusu böylelikle yanıtlanmış oluyor. Ve tabi Dünya da PTT gibi birçok postane ve kargo merkez yerleri var PTT bunlardan birisi sadece PTT sayesinde evinize gelen faturalardan mesela elektrik faturası, su faturası, doğalgaz faturası gibi birçok faturanızı da PTT şubesinden yatırabiliyorsunuz. Mesela HGS geçiş sisteminden geçerken HGS kartınızın limiti yok,  bunu PTT şubenize giderek kartınızın içine para yükleyerek HGS geçiş sisteminden kolaylıkla geçersiniz ve PTT de size büyük bir olanak sunmuş olur.

PTT son zamanlarda kendi operatörünü de çıkardı yani artık PTT operatörüne de geçebilirsiniz ve böylelikle PTT sayesinde iletişim kurabilirsiniz evet bu anlattıklarımın hepsini PTT şubesinden kolaylıkla halledebilirsiniz PTT’nin verdiği bu hizmetler çoğu kişinin hayatını kolaylaştırıyor. Ülkemizde mesela PTT gibi birçok postane var oradan da işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz önemli olan sizin işinizi gören ve güvenilir bir postane bulup gitmek güvenilir bir postane bulursanız hem içiniz rahat olur hem de gözünüz arkada kalmaz. PTT postane ülkemizde hemen hemen her ilimizde bulunmakta ve hizmet vermekte postanelere uygun çalışma saatlerinde ve açık olduğu bir gün giderseniz işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: PTT
Yazar: Tarih: 18 Aralık 2016 - 12:40:27

Benzer Konular

Yukarı Çık