Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

PTT Bank Kredi Başvurusu

PTT

Çok uzun yıllardan beri hizmet veren PTT artık müşterilerine kredi imkanı da sunmaktadır. Kimi zaman düğün için kimi zaman ise bir ev ya da taşıt almak için krediye başvurulmaktadır. Özellikle ihtiyaç kredilerinin kullanılmaya başlaması ile kişiler acil paraya ihtiyaç duydukları durumlarda bu kredilere başvurabilmektedir. PTT çok uzun zamanlardan beri insanların güvenini kazanmasından dolayı kredi vermeye başlaması ile de pek çok kişiye hizmet vermeye devam etmektedir.

PTT Kredi Başvurusu ile PTT Kredi Çekme

Sizlerde emek ve maaşını PTT bank ile çekenler arasında yer alıyorsanız PTT’nin kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. PTT bank ihtiyaç kredisi almak için elbette bir takım şartlar ortaya koymaktadır. Öncelikle bu şartları PTT bankalar ile anlaşmalı olarak ortaya koymaktadır.

PTT Kredi İşlemleri Nasıl Yapılır?

PTT bank aracılığı ile kredi çekmeyi düşünüyor iseniz öncelikle PTT’nin bankalar ile anlaşmalı olduğunu bilmelisiniz. Yani yine bankalar aracılığı ile kredi çekmeye devam ediyorsunuz. Bu noktada PTT şubeleri sizin kolay kredi alabilmeniz için aracı durumunda yer almaktadır. PTT bank ile kredi alırken öncelikle krediyi hangi banka aracılığı ile çekeceğinize karar vermeniz gerekmektedir. PTT bank bazı bankalar ile anlaşmalı olarak müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır.

PTT Kredi

PTT aracılığı ile kredi almak için öncelikle size en yakın PTT şubelerine giderek kredi hakkında bilgi almanız önerilmektedir. PTT şubelerinde sizden doldurmanız için bir form istenip ve diğer belgeler ile birlikte krediyi almak istediğiniz bankaya bilgileriniz sizin onayınız ile gönderilir. PTT bank ile form elektronik ortamdan gönderildiğinden dolayı işlemler çok kısa bir süre içerisinde halledilmektedir.

PTT şubeleri aracılığı ile gönderdiğiniz bilgiler banka tarafından hızlı bir şekilde incelemeye alınarak sizlere geri dönüş yapılır. Eğer kredi notunuz uygun ise ve kredi almak için size engel oluşturabilecek bir durum söz konusu değil ise kredi verme işlemleri gerçekleştirilir. PTT aracılığı ile bankaların onay vermesi sonucu paranızı şubelerden alabilirsiniz.

Detay: PTT Kredi Başvurusu ve Detayları

PTT anlaşmalı olduğu bankalar belirli şartlar koyabilmektedir. Örneğin her banka kendine uygun bir yaş sınırı belirlemektedir. Bu nedenle PTT aracılığı ile kredi çekmek isteyen kişilerin 80 yaşından büyük olmaması gerekmektedir. Bazı bankalar ise kredi çekebilmeniz için hayat sigortası yaptırmayı zorunlu şart olarak ortaya koyabilmektedir. PTT şubelerinden en az 1000 TL en fazla ise 40.000 TL çekebilme imkanınız vardır. Vade ve faiz oranları bankalara göre değişiklik göstermektedir. Fakat ihtiyaç kredisi ile genel olarak 48 ay üzerinden vade işlemleri yapılmaktadır. PTT bank şubelerine giderek ihtiyaç kredisi hakkında detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Kategori: PTT
Yazar: Tarih: 19 Ekim 2016 - 4:49:52

Benzer Konular

Yukarı Çık