Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

PTT Bank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Günümüzde kişiler ellerinde nakit para bulundurmak istediklerinde kredi işlemlerine başvurmaktadırlar. PTT artık kredi imkânı sunarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmaktadır. PTT aynı zamanda çok uzun zamandan beri hizmet veren bir kurum olmasından dolayı kişilerin daha çok güvenini kazanmıştır. Bu nedenle de özellikle maaşlarını PTT aracılığı ile çeken kişiler PTT bank kredilerine başvurmaktadırlar.

PTT Bank ihtiyaç kredisi başvurusu için öncelikle belirli şartlar bulunmaktadır. Bu şartlara göre kişilere bir yaş sınırlaması uygulanmaktadır ve bu yaş sınırlamasına göre maksimum 80 yaşını geçmemiş olmak gerekmektedir. Kredi başvurusu yapmak için öncelikle PTT şubelerine gitmeniz gerekmektedir. PTT şubeleri krediyi anlaşmalı oldukları bankalar aracılığı işle verdiğinden dolayı kredi notunuz oldukça önemlidir.

PTT kredi işlemlerini anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden başlattığı için öncelikle kredi alıp alamayacağınıza bankaların karar vermesi gerekmektedir. Sizler kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın PTT şubesine gidip kredi çekmek istediğinizi bildirdikten sonra bir form doldurursunuz. Bu form siz şubeden çıkmadan hızlı bir şekilde anlaşmalı olunana bankalara iletilir. Bankalar sizin kredi notunuzu ve gerekli şartlara uygun olup olmadığınızı inceleyerek PTT şubelerine tekrara dönüş yapar. Böylece eğer krediyi alamaya uygun görülür iseniz PTT şubelerinden kredilerinizi almaya başlarsınız.

PTT Deniz bank, odea bank, vakıf bank, Ing bank gibi çeşitli banaklar ile anlaşmalıdır. Sizler şartlarınıza uygun olan kredi seçeneklerini tercih ederek PTT şubelerine bildirebilirsiniz. PTT özellikle emekli olan kişilere kredi desteği vermektedir. PTT kredi çekerken bir aracı pozisyonundadır. Bu nedenle kredi verip vermemeye yine bankalar karar vermektedir. PTT avantajlı faiz oranları imkânı ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için onlara ihtiyaç kredisi çekebilme imkânı sunmaktadır.

PTT aracılığı ile Ing bankalarından “Kredi Postam” hizmeti ile 45.000 TL’ye varan kredi imkânları sunmaktadır. Maaşını PTT’den alan emekli müşteriler için 48 ay vadeli olarak 45 bin tl2yi &1.34 faiz ile vermektedir. Fakat eğer sizler emekli değil iseniz bu faiz oranı %1,99’dur. PTT bank ile kredi alabilmek için hayat sigortanızı zorunlu olarak yaptırmak durumundasınız. Bu nedenle Ing bank Kredi Postam kredisinden faydalanabilmek için de hayat sigortanızı zorunlu olarak yaptırmanız gerekmektedir.

İlgili: PTT Bank Kredi Başvurusu

PTT şubeleri aracılığı ile Deniz bank “Her Derde Deva Kredisi” çekebilme imkânına da sahipsiniz. Deniz bankın sunduğu kredi imkânı ile üst limit olarak 36.000 TL çekebilme hakkınız vardır. Kullanabileceğiniz vade ise 48 ay ile sınırlıdır. 2 bin TL kredi sınırı ile faiz oranı %1,75 iken 2 bin TL üzerinde olan kredi tutarlarında faiz oranı %1,59 olarak belirlenmiştir. Deniz bankın sunmuş olduğu kredi işlemlerinde yaş sınırı 80’dir.

Kategori: PTT
Yazar: Tarih: 28 Ekim 2016 - 3:01:18

Benzer Konular

Yukarı Çık