Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Peşinatsız Senetle Araba Nasıl Alınır

Arabalar hayatımıza girdiğinden bu yana insanların ulaşımları hep araba ile olmuştur. Başka nasıl olacak diyeceksiniz tabi. Eski dönemlerde ulaşımlar için binek hayvanlar kullanılırmış. Şimdilerde bazı küçük kasabalarda hala ulaşım için kullanılır. Tekerlek hayatımıza girdikten sonrasında at arabası kullanılmaya başlandı. Sonrasında motorlu taşıtlar at arabasının yerini aldı.

Senetle Araba Nasıl Alınır? Peşinatsız Senetle Araba

Araba almak eskisi kadar zor olmadığı için çoğu insanın altında en az bir araba vardır. En az bir diyoruz çünkü kimileri tek arabayla yetinmiyor. Haliyle trafik oldukça kalabalıklaşıyor. İnsanlar kadar arabalar var çünkü. Fiyatları insanlar bütçesine göre kendileri seçmektedir. Çoğu insan birikmiş parası olmadan banka kredileri sayesinde araba alabilmektedir. Ama her insan bankalarla uğraşmak istemez, bankalardan kredi çıkmaz, dosya masraflarıyla uğraşmak istemezse yan yollara başvurabilirler.

Bu yan yollardan birisi senetle araba almaktır. Senetle bir araba alabilmek için alacağınız kurumun veya kişinin size oldukça güvenmesi gerekmektedir. Hayat şartları nedeniyle kimse kimseye koşulsuz güvenmez. Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin demişler. Önceliğin büyük şehirlerde olmasıyla beraber küçük şehirlerde de senetle araba satılmaktadır. Senetle araba satan kurumlar arasında ilk olarak araba galerileri vardır. Düşünüldüğü kadar zor bir durum değildir. Çünkü çoğu galerici bu durumu ticarete dökmüştür ve oldukça iyi işler yapmaktadırlar.

Peşinatsız Araba Almanın Yolları

300 lira noterde rehin koydum parası ve 120 lira alım satım parası ile araba sahibi oluyorsunuz. Sizin çekemediğiniz krediyi galeri sahibi çekiyor ve siz araba sahibi oluyorsunuz. Galeri sahibinin bu işten çıkarı ne diyeceksiniz tabi ki haklı olarak. Galeri sahibinin bu işten çıkarı tabi ki de faiz. Anlaşmalı bankasından kredi çeken galeri sahibi aldığı paranın üzerine kendi faizini de ekleyip size satıyor. Yani galerici hiç bir zarara uğramadan karını elde etmiş oluyor. Bu iş hem galeri sahibine hem de bankalarla uğraşmak istemeyen sizin yararınıza oluyor. Galeri sahibi kar elde ediyor siz araba sahibi oluyorsunuz. Senetle iş yaparken galerinin size güvenmesi kadar sizin de galeriye güvenmeniz gerekmektedir. Evet, peşinatsız senetle araba alabilirsiniz ama araba sahibi olayım derken zarar edecek taraf olmamaya dikkat etmelisiniz.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 3 Aralık 2016 - 9:53:00

Benzer Konular

Yukarı Çık