Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2017

Ev sahibi olmak pek çok kişinin hayallerini süslemektedir. Özellikle yeni evlenecek çiftler bir an önce ev sahibi olma düşüncesi ile kredi başvurusuna sık sık başvurabilmektedirler. Fakat artan ev fiyatları kişileri ev sahibi olma konusunda düşündürmektedir. Pek çok kişi ise ödediği kiralardan şikayetçi olarak birikim yapamadığından dolayı ev alma planı yapmamaktadır. Ev sahibi olurken eskiden bankalar belli bir peşinat şartı koymaktadır. Fakat kirada oturan kişilerin birikim yapması elbette zor olduğundan dolayı kredi peşinatı biriktirmek konusunda da bazı sıkıntıları yaşayabilmektedirler.

Peşinat ödemeden kredi alabilmek için bankaların sizlere yüzde yüz kredi imkanı sunması gerekmektedir. Değişen yaşam koşulları elbette finansal alanda da bir takım değişikliklere gidilmesini sağlamıştır. Bu nedenle pek çok kişinin peşinatsız ev alabilme umudu da doğmuştur. Peşinatsız ev alabilmek için kişilerin öncelikle bankaları ve şartlarını araştırması gerekmektedir. Peşinat istemeksizin yüzde yüz kredi imkânı sağlayan bankalar arasında Akbank, Garanti bankası, Finansbank ve Odeabank gibi bankalar yer almaktadır. Peki, peşinatsız ev kredisi nasıl alınır?

İlgili: Peşinatsız Ev Almak İstiyorum

Peşinatsız Ev

Peşinatsız ev kredisi alabilmek için bazı bankalar gerekli gördükleri bir takım şartları ortaya koymaktadır. Bu şartlar arasında en önemlilerinden biri de ipotekli ev şartıdır. Bu şarta göre ev sahibi olmak isteyen kişilerin bir evi ipotekli olarak bankaya sunması gerekmektedir. İpotekli evlerin yalnızca size ait olması gerekmediğinden size yakın olan kişilerin evlerini de ipotekli olarak gösterebilirsiniz.

İlgili: Peşinatsız Ev Nasıl Alınır ?

Bankalardan yüksek miktarlarda kredi alabilmeniz için bankalardaki kredi notlarınızın yüksek olması gerekmektedir. Kredi notlarınızın yüksek olması bankalar tarafından en çok dikkat edilen özellikler arasında yer almaktadır. Kredi veren bankalardan peşinat ödememeniz içinde kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Kredi veren bankalar sizlerin kredi notunuzu ön plana alarak yüksek miktarda kredi çekip çekemeyeceğinizi belirlemektedir. Kredi ile ev almak isterseniz bankalardaki kredi notlarınızı iyi takip etmeniz gerekmektedir. Kredi notuna önem veren bankalar notunuzun yüksek olması ve ipotek ettirebileceğiniz bir mülk olması şartı ile sizlere kredi imkanı sunacaktır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 21 Ekim 2016 - 2:33:18

Benzer Konular

Yukarı Çık