Kredi Notu Öğrenme Sorgulama


Para Kazanmanın 6 İlginç Yolu

Küçükken “büyüyünce ne olmak istiyorsun?” dediklerinde hemen hepimizin verdiği cevap doktor ya da avukat olurdu. Büyüdükçe bunun böyle olmadığını anladık ve para kazanmak için çok daha yeni ve ilginç yöntemler keşfettik. Teknolojide gerçekleşen gelişmeler, insan ihtiyaçlarının değişmesi gibi faktörler ile birlikte para kazandıran meslekler de değişiklik gösterdi. Artık klasik bir meslek yerine ilginç ve az bilinen meslekler daha çok para kazandırma hacmi ile karşımıza çıkıyor. İşte, para kazanmanın 6 ilginç yolu…

1)Evcil Hayvan Gezdiriciliği

Günümüz yoğun çalışma şartları altında insanlar besledikleri evcil hayvanlarına vakit ayırmakta zorlanıyor. Bu durumda da para kazanmak isteyenler için yeni bir iş imkanı doğuyor. Eğer hayvanlarla aranız iyiyse ve para kazanabileceğiniz farklı bir iş alanı arıyorsanız, evcil hayvan gezdiriciliği yapabilirsiniz. Yoğun iş hayatı içerisinde yer alan ve sevimli dostlarına vakit ayıramayanlar, evcil hayvanları için bakıcı da tutabiliyor. 1-2 saat köpek gezdirerek ortalama 75-100 TL para kazanabilirsiniz.

2) Ütü Hizmeti

Yine yoğun çalışma hayatı nedeniyle doğmuş bir başka iş kolu. Her ne kadar firmalar bireylere ütü hizmeti veriyor olsa da, parça başına fiyat aldıklarından kıyafetlerini ütületmek isteyenler bu iş için ciddi rakamlar harcamak zorunda kalabiliyor. Bu durumda devreye girerek internette ilan verebilir ve ütü yaparak günlük 100-150 TL kazanabilirsiniz.

3) Bahçe Bakımı

Tüm bahçeli evlerde bir bahçıvan çalışmıyor. Bu durumda düzenli bakım yapılmadığında bahçe bakımı ve güzelliği bozulabiliyor. Bu durumda da bahçeli eve sahip olanlar, günlük bahçe bakım servislerinden yararlanabiliyor. Bahçe işlerinden anlıyorsanız, zevk alarak yaptığınız bir işi paraya dönüştürebilirsiniz. Böylece bütün gün toprak ve çiçeklerle uğraşarak negatif enerjinizi atarken bir yandan da para kazanma fırsatı yakalayacaksınız.

4) Arkadaşlık Etmek

Çağımızın en ilginç para kazanma yöntemlerinden biri de arkadaşlık ederek para kazanmak. Bireylerin yalnızlaştığı ve arkadaşlık ilişkisi kurmakta zorlandığı bir dönemde yaşıyoruz. Bu noktada gelir durumu iyi olanlar, para ödeyerek arkadaşlık hizmeti satın alabiliyor. Avrupa’da oldukça yaygın olan bu hizmet, yavaş yavaş ülkemizde de duyulmaya başlandı. Birlikte bir kafede sohbet etmek, sinemaya gitmek ve bunun karşılığında para kazanmak kulağa çok hoş geliyor.

5) Fotoğraf Satmak

Para kazandıran işlerden biri de fotoğraf satmak. Profesyonel bir makine ve biraz da yaratıcılığınız varsa, internet ortamında çektiğiniz fotoğrafları satarak ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Manzara, sağlık, moda, dekorasyon gibi aklınıza gelebilecek her kategoride fotoğraf çekin, internette satışa çıkarın ve para kazanmaya başlayın.

6) Şehir Rehberliği

Şehrinize seyahat etmek isteyenlere şehir rehberliği yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için sadece turist olmaları gerekmiyor, başka şehirlerden gelip şehrinizi tanımak isteyenlere kültürel bir rehberlik ederek günlük 100-150 TL kazanabilirsiniz. Bir gruba rehberlik yapmanız durumunda bu rakam artış da gösterecektir.

Bizlere Soru SORUN, En Kısa Sürede Cevap Alın ! Soru Sormanız için Soru-Cevap bölümünü ziyaret edin.
Uzmana soru
sor
Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 15 Ocak 2017 - 9:01:12

Benzer Konular

Yukarı Çık