Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Para Kazanma Yolları ve Yöntemleri

Lidyalılarla başlar efsane tarih. Herkesin bildiği gibi parayı ilk bulan ve kullanan topluluk Lidyalılardır. Günümüzde neredeyse kültürel değerlerin, aile yapısının, gelenek ve göreneklerin önüne geçen para hayatımızın olmazsa olmazı haline gelmiştir.

21. yüzyılda yaşamanın getirdiği zorlukları şüphesiz herkes biliyor. Geçim derdi en büyük sıkıntı. Bunun yanında multi milyonerlerin varlığı kendimizi şanssız sınıf olarak hissetmemizi sağlıyor. Doğuştan zengin doğan ve hayatlarını en uç noktalarda yaşayan milyonerlerin, bu servete nasıl ulaştıkları hepimizin kafasını kurcalıyor. Peki bu serveti elde ederken nasıl bir yol izlediler? Kolay yoldan para kazanma yolları nelerdir?

Kolay para kazanma yöntemleri nelerdir?

İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullar göz önüne alındığında herkes kendi için kolay para kazanma yolları aramaktadır. Herhangi illegal yola bulaşmadan çok büyük paralar kazanmak bana göre mümkün değildir. Ülkemizde ne yazık ki en büyük sıkıntı düşük ücretlerle fazla çalıştırılan kesimlerin fazlalığıdır. hal böyle olunca hayatını idame ettirmekte zorlanan vatandaşlar alternatif yollar aramaktalar. Kimi seçeneğini şans oyunlarından yana kullanırken, kimi de mantıklı yatırımlar yaparak parasını arttırmak yoluna gidiyor. Ancak ne ölçüde paralarını arttırabiliyorlar tartışılır. Her geçen gün pahalılaşan hayat, bununla birlikte artan ihtiyaçlar insanları ciddi anlamda düşündürmekte. Günümüz yaşam standartlarında yaşayabilmek için gerekli olan miktar patronlar ve devletler tarafından sağlanamazken bunun etkilerini hayatlarının her alanında yaşayan insanlar kara kara düşünmekteler. Bazıları ikinci bir iş imkanı ararken bazıları illegal olarak farklı yollar izlemekteler.

Bilgi: Ev Alıp Satarak Ne Kadar Para Kazanırım

Aslında para kazanmak herkes için çok kolay. Ancak bunu etik ve ahlak kuralları çerçevesinde gerçekleştirmek istediklerinde pek başarılı oldukları söylenemez. Günümüzde özellikle de ülkemizde artan dolandırıcılık olayları birçok vatandaşı mağdur ediyor. Neden önüne geçilemediği konusuna gelecek olursak, dolandırıcıların ciddi anlamda ceza almamaları diyebiliriz. Birkaç ay cezaevinde yattıktan sonra bu dolandırıcılar rahatlıkla aramıza geri dönüyor. Yine kaldıkları yerden devam ediyorlar. Para kazanma yolları bununla da sınırlı değil. Mesela yurt dışından gelen yabancı uyruklu kişiler ülkemizde evlenmek isteyen ve uygun eş adayı bulamayan şahıslarla iletişime geçip kağıt üzerinde evlilik yaptıktan sonra evlendikleri kişinin mal varlığıyla birlikte ortadan kaybolmaktadır.

Ne yazık ki bu tip olayların önüne de geçmek pek mümkün olmuyor. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullar göz önüne alındığında vatandaşlarımızın alternatif para kazanma yolları aramalarını doğal karşılamak zorundayız. Avrupa ülkelerinde bize göre daha iyi koşullar sağlandığı için bu tarz dolandırıcılık veya alternatif para kazanma yolları çok sık görülmemektedir. Tümüyle ele alacak olursak daha uzun yıllar ülkemiz insanları kolay para kazanma yolları arayacak gibi görünüyor.

Bilgi: En Çok Para Kazandıran En Karlı İş

Her ne kadar kazancımız yetersiz gelse de etik kurallar çerçevesinde para kazanmak bizden sonraki nesillerinde düzgün bireyler olarak yetişmesine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Hepimiz için yüksek gelirli ve yaşam standartları yüksek güzel günlerin beklediğini umuyorum.

Kategori: Diğer
Yazar: Tarih: 30 Eylül 2016 - 12:55:58

Benzer Konular

Yukarı Çık