Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Özürlü Maaşıyla Konut Kredisi Çekilebilir Mi?

Son yıllarda bankalardan kredi kullanım miktarı artmıştır. Hemen hemen herkesin ödediği bir kredisi muvcuttur. Bankaların kredi kullanım kolaylıkları, insanları da kredi kullanımını arttırmaktadır. Özellikle bankalar kendisinden maaş alan müşterilerine özel kredi imkanı sağlamaktadır. Emekli maaşı, evde bakım maaşı ve özürlü maaşı ile bankalardan kredi alınabilir.

Özürlü Maaşı ile Kredi 

Özürlü maaşına kredi veren bankalar, genellikle devlet bankalarıdır. Özürlü maaşı, engelli maaşı, evde bakım maaşları devlet bankalarına yatırıldığından, bu bankalardan kredi kullanmak daha kolaydır. Özürlü maaşı bankaya her ay düzenli yatırıldığından bankalar, bu maaşı alan kişilere maaşı oranında kredi imkanı sağlamaktadır. Kredi imkanı tanıyan devlet bankaları ise Ziraat Katılım Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası ve İlbank gibi bankalardır.

Özürlü Maaşı ile Konut Kredisi

Özürlü maaşı alan kişiler, devlet bankalarına kredi başvurusunda bulunabilirler. Özürlü maaşı alan kişiler, devlet bankalarına yatırılan maaş tutarına göre kredi kullanabilirler. Yani kredi kullanım limiti aylık gelir ile orantılıdır. Devlet tarafından verilen bu maaş üzerinden kredi limiti belirlenir. Konut kredisi gibi yüksek kredi bedeli gerektiren durumlarda banka ile görüşmekte yarar vardır. Ev sahibi olmak için alınan konut kredisi, yüksek meblağda olacağından, aylık taksit ödemeleri de  yüksek olacaktır. Aylık yatan özürlü maaş tutarının, kredi taksit tutarının üzerinde olması gerekmektedir. Aksi bir durumda kişinin, konut kredisi başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır. Eğer maaşınız kredi taksitlerini ödemeye yetmiyorsa, özürlü maaşı ile konut kredisi kullanmak için, bankaya ev hanesinden olan farklı bir kişinin geliri ile özürlü maaşını belgelerseniz kredi kullanabilirsiniz. Aslında haneden gösterilen kişi bu konut kredisinin kefili gibi gözükecektir. Bu kişi düzenli ve yüksek bir maaş alıyorsa konut kredisi başvurusu olumlu sonuçlanabilir.

Kategori: Banka Kredileri
Yazar: Tarih: 6 Kasım 2017 - 5:04:44

Benzer Konular

Yukarı Çık