Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ön Onaysız Kredi Veren Banka

Ön onaysız kredi olur mu? Ön onaysız kredi veren bankalar var mı?Kredi almak isteyen kişilerin başvurdukları kurumlara kısaca banka adı vermektedir. Kredi almak isteyen kişiler daha sonra üstüne faiz oranı uygulayarak ödeme alan bankalara giderek ihtiyaç duydukları arayı almaktadır. Bu sebepten ötürü bankalar gün içerisinde pek çok kişinin kredi talebini almaktadırlar. Bankalara kredi talebiyle başvuran kişilerin tutturması gereken şartlar olması sebebiyle insanlar bu konuda biraz çekinceyle yaklaşmaktadırlar. Bankalara gerçekten de zor kredi vermektedirler. Bunun sebebi birçok bankanın kredi borçlarını ödeyemeyecek olan kişiler ve yeni çıkan asalar sebebiyle bu parayı tahsil etmelerinin önünde birçok engel bulunması bankaların da müşterilerini seçerken çok titiz davranmasına nede olmaktadır.

Bankalara başvurmak için size ait olması gereken iki belge bulunmaktadır. En az 6 boyunca sigortalı olmayan kişiler bankalardan kredi almaktadır. Bankalar için sosyal güvene büyük bir önem taşımaktadır. Sigortası olmayan kişinin denli bir gelirinin olmaması ya da batması durumunda kendisini sağlayacak bir sosyal güvenliğinin olmaması sebebiyle bankalar bu kişilere kredi vermek istemezler.

Ön Onaysız Kredi Veren Banka

Ön Onaysız Kredi Veren Banka

Bir diğer şart da elbette kişilerin gelir belgesidir. Gelir belgesi kişinin ne kadar maaşı olduğunu ya da almış olduğu geliri gösteren belgeye denilmektedir. Gelir belgesi olmayan kişiler de kira gelirlerini ya da almış oldukları dış gelirleri bankaya bildirmek durumundadır. Gelir belgesi bu sebepten ötürü önemli bir yer tutar ve kişilerin bu belgeye sahip olmaları beklenmektedir.

Gelir belgesi dışında bankalar kredi puanınızı da incelerler. Kredi puanı düşük olan kişi de bankalardan kredi alamamaktadır. Bunun sebepleri arasında kredi puanı düşük olan kişinin ödemelerini düzgün yapmaması yatmaktadır. Bankalara bütün bunlar gözetilerek kredi başvurusu yaptığınızda bankalar bütün bu süreçleri inceleyerek size geri dönüş yapmaktadır. Genellikle cep telefonunuza gönderilen sms ya da tarafınızın direkt aranması yoluyla kısa sürede öğrenebileceğiniz bu duruma kısaca ön onay adı verilmektedir. Ön onay alan kişi, daha sonra evrakları toplayarak bankalara başvuru yapabilmektedir. Ancak bankaların ön onaysız yani kişinin geçmiş dönem ödemelerini ya da borçların ödeyip ödemediğini incelemeden direkt kredi vermesi mümkün olmayan bir durumdur. Bankalar politikalarında akıllı davranmaktadırlar.

Kategori: Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 12 Ağustos 2016 - 12:26:47

Benzer Konular

Yukarı Çık