Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Ön Onaylı Kredi Ne Demek?

Ön Onaylı Kredi Nedir?

Kredi başvurusu yaptığınız zaman özellikle SMS, internet ve mobil bankacılık yolu ile yapılan başvurularda gelen sonuçlarda olumlu olumsuz olduğunda kredi ön onayını sizlere sunmaktadır. Peki kredi ön onayı neye göre belirlenmektedir ? Kredi ön onayı, kredi puanınıza göre, gelir, varlık ve borç durumlarına göre, borçlarınızı zamanında ödeme alışkanlıklarınıza göre ve belgelenebilir gelir durumunuza göre yapılmakta olup sizin hakkınızda kısaca oluşmuş kredi ön bilgisidir.

Kredi ön onaylarınız bazen için olumsuz sonuçlanabilmektedir. Bunun bir çok sebebi olmakta olup bazı sebepleri arasında kredi notunuzu düşük olması, borç ve gelir dengesi düşük olması, kara listede yer almanız ve kredi çekeceğiniz miktarın taksitlerinin gelir miktarından 1/3 fazla olması kredi ön onayına vermemesine sebep olmaktadır.

Kredi ön onayını kesin bir şekilde almak istiyorsanız bazı hususlara dikkat ermeniz gerekmektedir. Çekmek istediğiniz kredi tutarının taksitlerini gelirinizin 1/3 kadar yakın veya ondan düşük bir şekilde ayarlamanız sizler için büyük avantaj olacaktır. Ayrıca kredi puanınız ne kadar yüksek tutarsanız bu sizler için büyük bir avantajdır. Özellikle 1500 üzeri puanları olan kişiler kolaylıkla kredi ön onayı alabilmektedir.

Kredi ön onayı almanız sizlere bankadan kredi çekerken büyük avantaj sağlamakta olup kredi ön onayı aldığınız zaman bankalarda kredinizin onaylanmanızı beklemeden hızlı bir şekilde çekebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda sizlerden ek evrak isteyebilirler ve kredi ön onayı almış olsanız bile kredi çekerken genel müdürlük tarafından onay gelmesini bekleyebilirsiniz.

 

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 8 Eylül 2016 - 3:33:00

Benzer Konular

Yukarı Çık