Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Öğrenciye Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Günümüzde öğrenciliğin zor olduğu ve özellikle üniversite öğrencilerinin geçim sıkıntısı çektiği bilinmektedir.

Öğrencilerin nakit ihtiyacı her zaman bulunmaktadır. Gelişen alışveriş merkezleri artan giyim sektörü öğrencilerin ilgisini çekmekte ve bu nedenle öğrencilerin daha çok alışveriş yaptıkları bilinmektedir. Bu yüzden üniversitelilere kredi kartı imkânı sağlayan birçok banka bulunmaktadır.

Ancak ailesinden uzakta okuyan üniversiteli öğrenciler kredi kartı harcamalarına oldukça dikkat etmek zorundadır. Her ne kadar bankalarda, toplu taşıma araçlarında ve mağazalarda öğrencilere indirim tanınmış olsa kredi kartı kullanmak biraz riskli diyebiliriz.

Sonuç olarak özellikle üniversitelerde kredi kartı kullanımı artmıştır.

Durum böyle olunca öğrenciye kredi veren bankalar çoğalmış ve öğrencilere ayrıcalık tanınmıştır. Bunun nedeni, bankaların öğrencilerin potansiyel olarak kredi kullanan geniş bir kitle olarak görmesidir.

Çeşitli bankalar farklı avantajlar ve çeşitli indirimler sağlayarak öğrencilere özel kredi kartı çıkarmıştır.

//www.kredisorgulama.org/en-iyi-11-ogrenci-kredi-karti

Öğrenciye Kredi Veren Bankaların Avantajları

Her bankanın kendine özgü bir fayda sistemi bulunmaktadır. Bazı bankalar aidatsız kredi verirken bazıları ise sanal kart özelliği tanımıştır.

Çeşitli bankaların öğrenciler için sağladığı avantajlar nedeniyle kredi kartı kullanımı kazançlı bir hale gelmiş bile diyebiliriz.

Genellikle aidatsız krediler tercih edilmektedir. Nedeni ise aidatlı krediler sağlayan bankaların her ay 20-30 Türk Lirası civarında kesintiler yapmasıdır. Bu yüzden öğrenciye kredi kartı veren bankalar iyi araştırılmalıdır.

Bazı kredi kartlarının anlaşmalı olduğu mağazalarda öğrencilere özel indirim fırsatı da bulunmaktadır.

İşte bankalar ve avantajları;

  • TEB Bankası ÜniversiTEB Kredi Kartı;

Bu kart öğrencilerin en sevdiği bonus özellikli bir karttır. Özellikle sinemaseverler için bayağı avantajlı kartlar arasındadır. Bu kart ile hafta içi yapacağınız 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde hafta sonu sinema biletlerinde %50 indirim kazanabiliyorsunuz. Ayrıca bu kartın bir diğer özelliği ise açılan hesap vadesiz ise hiçbir ücret talep edilmeden öğrenci kredi kartınıza sahip olabiliyorsunuz.

Öğrencilerin her para gönderimlerinde 5 ile 8 Türk lirası kesilmesinden şikâyetçi olması nedeniyle bu kartın avantajlarından bir tanesi ise sisteme 2 kişi kaydederek bu kişilerin size para yolladığı zaman para kesilmesine engel olabiliyorsunuz.

  • İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı

Bu kartı yalnızca 18 yaş üstü üniversite eğitimi gören öğrenciler alabilmektedir. 300 Türk Lirası limiti olan bu öğrenci kredi kartı farklı sürümlerden oluşmaktadır. Bunlar temaslı, temassız ve aidatsız kredi kartlarıdır. Ancak aidatsız kredi kartı daha avantajlı ve öğrenciler için iyi bir seçenektir. Maximum anlaşmalı işyerlerinden maxipuan kazanma fırsatınız oluyor.

  • Garanti Bankası Bonus Genç Kredi Kartı

Kartın limiti 500 Türk Lirasıdır. Bu kartı yalnızca 18-25 yaş arasında ki öğrenciler kullanabilmektedir. Bu kredi kartı ile öğrenciler bonus puanları kazanabilmekte ve 25000 bonus anlaşmalı işyerlerinde kullanabilmektedir.

  • HSBC Bankası HSBC Campus Kredi Kartı

HSBC Campus kredi kartı limiti 500 Türk Lirası olarak bilinmektedir.

Öğrencilere en kolay kredi veren banka olan HSBC Bankası ile ek taksit ve nakit puan kazanma avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca nakit avans çekme özelliği de bulunmaktadır.

  • Akbank Axess Eksi26 Kredi Kartı

Akbank Axess Eksi26 Kredi Kartı limiti 500 Türk Lirasıdır.

Taksitli alışveriş yapıp chip para kazanabileceğiniz bu kart 18-26 yaş arası öğrencilere verilmektedir. Aynı zamanda sanal kart özelliği de taşımaktadır. Bir özelliği de önceden yapmış olduğunuz alışverişi sonradan taksitlendirebilme şansınız da bulunmaktadır.

Kategori: Genel
Yazar: Tarih: 15 Eylül 2016 - 9:04:12

Benzer Konular

Yukarı Çık