Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrencilik yıllarında bütçe ayarlaması yapmak oldukça zordur. Özellikle okurken çalışmıyor, ailenizin verdiği harçlıklar ile gününüzü geçiriyorsanız, ay içinde nakit konusunda sıkıntı çektiğiniz zamanlar için cebinizde bir kredi kartı olması gerekli olabiliyor. Limiti düşük olan bir kredi kartı; arkadaşlarınızla sinemaya gittiğinizde, kitap almanız gerektiğinde, öğrencilik yıllarında ihtiyacınız olabilecek harcamalarınız için ya da taksitli alışveriş için kullanabileceğiniz kredi kartları arasında öğrencilere özel olarak tasarlanmış olanlar da var. Peki, öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileri ve bu kartların özellikleri neler?

İş’te Üniversiteli

İş Bankası’nın üniversite öğrencilerine özel olarak tasarladığı bu kredi kartı; lisans eğitimini sürdüren, 18 yaşını doldurmuş gençler içindir. Maximum üye iş yerlerinde birçok indirim, kampanya ve avantajdan yararlanabileceğiniz İş’te Üniversiteli kredi kartı, genellikle 400 TL limit veriyor. Bu limit, öğrencinin gelir durumuna göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin okurken bir yandan da çalışan bir öğrenciyseniz, banka size daha yüksek limit verebilir.

Play Card 

Yapı Kredi’den gençlere özel bir kredi kartı var; Play Card. Avantajlarla dolu Play Card dünyasında binlerce üye işyerinde World puan toplayabilir, indirim ve fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Taksitli alışveriş, harcama erteleme, para transferi ve tüm bankacılık işlemleriniz için bu kart ile öğrencileri avantajlı bir kart bekliyor. Play Card limiti genellikle 500 TL ile başlıyor. Bu limit, öğrencinin gelir durumuna göre değişiklik gösterebiliyor. Full time ya da part time olarak sigortalı çalışıyorsanız, kredi kartınızın limitini arttırma talebinde bulunarak daha yüksek limite sahip olabilirsiniz.

ÜniversiTEB

Üniversite ve yüksek lisansta okuyan öğrenciler için Türkiye Ekonomi Bankası’nın hazırladığı ÜniversiTEB kredi kartı, üniversitelilerin hayatını kolaylaştırıyor. Bol bol taksit ve bedava alışveriş fırsatı yine bu kartta. Gezmeyi ve eğlenmeyi seven öğrenciler için tiyatro ve sinema biletlerinde %50 indirim fırsatı sunan bu kredi kartında başlangıçta genellikle 500 TL limit veriliyor.

Like Kart 

Vakıfbank’ın üniversite öğrencilerine özel olarak hazırladığı bir bankacılık ürünü olan Like kredi kartı ile indirimli sinema biletinden e-ticarette ekstra puan kazanımına kadar birçok avantaj sizi bekliyor. Bu kartı kullanan öğrenciler için ayrıca yılın belli dönemlerinde iPhone, iPad ve araba çekilişleri de düzenleniyor.

Bonus Genç 

Alması en kolay kredi kartı. Kart ücreti olmayan Bonus Genç kredi kartı, 18 yaşını dolduran ve 25 yaşını aşmamış üniversite öğrencilerine özel olarak sunulmuş bir kart. Bonus üye iş yerlerinde birçok fırsat ve indirim de bu kart ile sizleri bekliyor. Bu kart ile yapacağınız alışverişlerinizde bol bol Bonus kazanarak, bedava alışveriş de yapabilirsiniz. Öğrenci kredi kartları hakkında detaylı bilgi için şu yazımızı da inceleyebilirsiniz…

Kategori: Kredi Kartları
Yazar: Tarih: 1 Aralık 2016 - 9:02:08

Benzer Konular

Yukarı Çık