Kredi Notu Öğrenme Sorgulama

Öğrenciye Kefilsiz Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversite yıllarında bütçeyi doğru ayarlamak zor olabilir. Özellikle ailesinden uzakta yaşayan gençler için, ani çıkan masraflar, arkadaşlarla yapılan planlar derken ailenin verdiği harçlıklar yeterli olmayabiliyor. Üniversite okurken çalışmak da zor olabilir. Bu durumda masraflarınızı karşılamak için harçlıklarınızın yetmediği dönemler için cebinizde bir kredi kartı bulundurarak bütçenizi kontrol edebilirsiniz. Peki düzenli bir geliri olmayan, bir işte çalışmayan bir öğrenci kredi ve kredi kartı alabilir mi? Öğrenciye kredi veren bankalar hangileri? Bir öğrenci kefilsiz kredi çekebilir mi? Kredi vermek için bankalar belgelenebilir bir gelir talep ediyor.

Ya da en azından anne yada babanızı kefil göstermenizi bekliyor. Üzerinize kayıtlı bir ev ya da araba gibi taşınmaz malın bulunması durumunda da ipotekli kredi çekebilirsiniz. Kullandığınız ve borçlarını düzenli ödediğiniz bir kredi kartı varsa da, bu kredi başvurusunda size olumlu yansıyabilir. Bu şartlardan herhangi birini sağlamamanız durumunda bankaların size kredi vermesi biraz zor olabilir. Ancak bankalar üniversite öğrencilerine kredi kartı vermek konusunda krediye oranla daha sıcak yaklaşıyor. Öyle ki birçok bankanın üniversite öğrencilerine özel kampanya ve avantajlar ile sunduğu kredi kartları da bulunuyor. Peki, hangi bankalar öğrenciye kredi kartı veriyor?

İş Bankası 

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan İş Bankası, İş’te Üniversiteli adı ile hazırladığı kredi kartını 18 yaş üstü, lisans eğitimini sürdüren gençlere veriyor. Genellikle 500 TL kart limiti ile başlayan ve kefil göstermeden alabileceğiniz bu kredi kartının gençlere özel avantajları da bulunuyor. Ayrıca diğer İş Bankası kredi kartları gibi Maxipara biriktirerek yapacağınız harcamalarda bu puanları kullanmanıza da olanak sunuyor.

Play Card 

Yapı Kredi’nin gençlere özel kredi kartı Play Kart, 500 TL kartı limiti ile üniversite okuyan gençlere kefilsiz, belgesiz olarak veriliyor. Birçok fırsat ve avantajının yanında Para Puan özelliği de bulunan bu kart için başvurunuzu Yapı Kredi şubelerinden ve internet sitesinden yapabilirsiniz.

ÜniversiTEB

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yer alan TEB’in gençlere özel kartı ÜniversiTEB, sinema ve tiyatroda %50 indirim fırsatı ve daha birçok avantaj ile hayatınızı kolaylaştırıyor. Hesap işletim ücreti olmayan ÜniversiTEB kredi kartı limiti genellikle 500 TL ile başlıyor.

HSBC Campus Kart 

18 ile 25 yaş aralığındaki lisans eğitimini sürdüren üniversite öğrencileri için özel avantaj ve kampanyalar ile tasarlanan HSBC Campus Kart, 750 TL başlangıç limiti ile gençlere veriliyor. Başvurular internet şubesi, telefon bankacılığı ve HSBC şubelerinden yapılıyor. Kartınız onaylandığında kartınızı HSBC şubelerinden alabilirsiniz.

Like Kart 

Vakıfbank da yeni çıkardığı Like Kart ile öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında yerini alıyor. Eğlence, kültür ve sanat alanında birçok kampanya ve avantajlar sunan bu kart ile anlaşmalı restoran ve cafe’lerde de Like Kart sahiplerine özel indirim fırsatları da bulunuyor.

Kategori: Kredi Kartları, Kredi Kullanma
Yazar: Tarih: 28 Ekim 2016 - 9:39:32

Benzer Konular

Yukarı Çık